14. kolo: FC Hradec Králové – FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Ve 14. kole Votroci přivítali ostravský Baník, který nám měl po vyřazení z poháru rozhodně co vracet. Hradečtí se však dostali střídajícím Kubalou do vedení. O vyrovnávací branku se postaral Kuzmanovič a body se tak spravedlivě dělily.

Do zápasu jsme vstoupili s nějakými změnami. Zranění vyřadilo Kodeše, Kateřiňáka a zřejmě i Radu, který do utkání nezasáhl, a tak se role zhostili Souky s Urmičem. Na hrotu dostal důvěru trenéra Erik Prekop, který nahradil Vašulína.
První půli jsme nesehráli vůbec špatně, Baník jsme díky skvělé obranné hře téměř do ničeho nepustili. Naopak jsme hrozili na druhé straně, kdy měl velkou šanci Vlkanova, ale jeho tečovaná střela nakonec skončila na tyči Budínského branky.
Ve druhém poločase se hrál opět podobný fotbal. Baník byl více na míči, ale směrem dopředu opět nedokázal nic vymyslet. Votroci si balónu sice užili méně, ale opět hrozili především oni. Po Prekopově centru a sklepnutí Vlkanovy se k míči dostal střídající Kubala a zaznamenal svou první letošní trefu – 1:0. Adam Vlkanova naopak už šestou asistenci! O osm minut později Ostrava odpověděla, když se po rychlé akci prosadil krásnou střelou Kuzmanovič, brankář Fendrich byl bez šance – 1:1. I přes vyrovnání Slezanů to byli právě černobílí, kteří chtěli vedení strhnout na svou stranu. Měli možnost zahrávání spousty rohů, ale branka už nepadla, a tak skončila tento zápas smírně 1:1.

Sestava Votroků: Fendrich – Čech, Král, Klíma – Mejdr, Soukeník, Urma, Novotný – Dvořák (60. Kubala), Prekop (78. Vašulín), Vlkanova (90. Harazim)

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Na utkání proti ostravskému Baníku si do Lokotrans arény našlo cestu 1211 fanoušků, kteří mohli být po zápase spokojeni, jelikož “votroci” drží stále ve svých “domácích” zápasech neporazitelnost. V domácím sektoru se sešlo několik aktivních fanoušků, kteří podporovali především pomocí pokřiků a za doprovodu bubnu, který si na tomto zápase vybral svou daň a došlo k protržení blány. Na plotě byla po letech vyvěšena vlajka BWP, která visela naposledy snad ještě za kapelníka Kotala. :-)
Hosté vyrazili společně vlakem, oděni do černé barvy a se šálami. Roztahují nápis na podporu kamaráda, jejich počet sahal ke třem stovkám.

Foto sektoru Votroků

Nyní je před námi repre pauza a po ní následuje hromadný vlakový výjezd do Olomouce, pozvánku na tento zápas včas zveřejníme.