Další tři mistrovské zápasy hradeckých Votroků

Sezona 2019/2020 se blíží rychlým krokem do finiše. Votroci odehráli další tři ligová kola. Nejprve ve 26. kole přivítali na svém stadionu Vlašim (1:0), následně zajížděli na půdu Prostějova (1:2) a poté doma porazili Ústí nad Labem (1:0). Po prohře s Prostějovem se nejspíš rozhodlo o tom, že baráž ani letos nebude, jistá šance tu však ještě je.

26. kolo: FC Hradec Králové – FC Sellier&Bellot Vlašim 1:0 (1:0)

Hradečtí Votroci potvrdili roli favorita, alespoň výsledkově a zvítězili 1:0. Hostující Vlašim byla velice nebezpečná. V zápase měli hosté hodně slibných šancí, ale buď ztroskotali na výborné obraně Hradce či na brankáři Hradce Patriku Vízkovi. O jediný gól v tomto utkání se postaral Adam Vlkanova, který si ve 29. minutě připravil míč a za pomocí břevna se kulatý nesmysl dostal do sítě. Velkou šanci měl i Firbacher, který na konci zápasu neproměnil tutovku, kterou mu vyrazil gólman Vlašimi. Po konci zápasu byl Hradec na dostřel třetímu místu.

27. kolo: 1. SK Prostějov – FC Hradec Králové 2:1 (0:1)

Votroci v rámci 27. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zajížděli do Prostějova. Mírným favoritem zápasu byli Hradečtí, pro které bylo ve hře třetí místo zaručující baráž. Hradec začal lépe, byl aktivní a ve 21. minutě se otevřelo skóre. Svou třináctou brankou v sezoně poslal Hradec do vedení Adam Vlkanova. Do konce poločasu si Votroci vytvořili další šance, ale ty zůstaly nevyužité. Po pauze Hradec pokračoval v tlaku, ale branku nepřidal. Naopak. Prostějovští dali dva góly během 7 minut a stav utkání otočili na svou stranu. Nejprve se trefil z rohu Stříž a poté z dorážky Píchal. 2:1 vydrželo až do závěrečného hvizdu. Oba týmy sice měly šance, ale nikdo je nevyužil.

28. kolo: FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)

Ve 28. kole “Votroci” přivítali pod Lízátky tým z Ústí nad Labem a jejich jedinou nadějí na baráž bylo vítězství a tři body do tabulky. To se nakonec povedlo díky Janu Královi, který se prosadil dvě minuty před koncem zápasu. V zápase jsme měli několik dalších příležitostí a byli jsme jasně lepším týmem, ale naše šance zůstali nevyužité. Duel mezi Hradcem a Ústím tedy skončil nejtěsnějším rozdílem 1:0, ale bohužel dokázala vyhrát za tři body i Dukla Praha a naše naděje na baráž tak skončila.