7. kolo: FC Hradec Králové – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 (0:0)

Hradec v 7. kole hostil na svém stadionu středočeskou Vlašim. Hosté byli v tabulce hned za Votroky, a tak došlo na souboj sousedů v tabulce. Větším favoritem zápasu byli domácí, kteří zvítězili 2:1, ale výhru přímo utrpěli. Středočeši byli ve většině zápasu lepší. Trenér Havlíček udělal dvě změny oproti minulému zápasu. V základní sestavě se objevili Adam Vlkanova a Ladislav Martan. Posledně jmenovaný se stal nejlepším mužem zápasu, oprávněně.

První poločas začal opatrně a bylo vidět plno nepřesností. Nahrávky většinou končili na kopačkách druhého týmu nebo v autu. Po čtvrt hodině hry mohl jít domácí celek do vedení. Martan našel ve vápně Vlkanovu, ale jeho hlavičku vytěsnil skvělým zákrokem Nguyen. To byla jediná vážná šance v prvním poločase, jinak se toho moc nestalo.

Do druhého poločasu vlétla Vlašim na výbornou. Hradec nepouštěla do útoků a naopak sama udeřila. V 58. minutě prošel Filip Hašek hradeckou obranou jako nůž máslem a prostřelil Radima Ottmara – 0:1. Nutno podotknout, že to byla krásná individuální akce. Po obdržené brance se začal Hradec dostávat do šancí a odměnou bylo vyrovnání. Martan prudkým centrem našel kopačku Honzy Pázlera a ten vyrovnal – 1:1. Pro Honzu to byla již devátá branka v sezoně! O tři minuty později Šípek rozvlnil taktéž síť, ale bohužel jen tu boční. To nakoplo Vlašim a prakticky jen útočila ona. Připravila si tři velké šance. Výborný Ottmar si dobře postavil branku a nedovolil Vlašimi skórovat. “Nedáš, dostaneš”, to platilo hned po poslední velké akci Středočechů. V 82. minutě zahrával Martan rohový kop, míč našel Adama Vlkanovu, který prostrčil míč Liboru Žondrovi a ten s notnou dávkou štěstí strhl vedení – 2:1. Pro Libora to byla první ligová branka v hradeckém dresu, gratulace, ať ti to dál padá. Hradec pak se dal na bránění vedení. Vlašim si vytvořila pár šancí, poslední měl vlašimský brankář Nguyen, který hlavičkoval nad branku Ottmara. Hradec tak utrpěl vítězství 2:1. Vlašim si minimálně bod zasloužila, ale hraje se na góly. Však to známe z první ligy.

Návštěvnost

Zápas s Vlašimí sledovalo 1.006 diváků, ale moc se nám to nezdálo, na Malšáku bylo o dost méně lidí. Občas se na západní tribuně ozval pokřik Hradec, ale to bylo tak ze strany fandění vše. Na tento zápas byl uzavřen sektor CH, který se nachází vedle kotle. Hradecký kotel po incidentu z derby utkání opět bojkotuje a přidávají se i další fanoušci.