25. kolo: FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Hradečtí fotbalisté hostili ve 25. kole tým ze severu Čech, FC Slovan Liberec. Ten se výsledkově a herně zvedá. Naopak Hradec ten byl před zápasem namočen k příčkám, určený pro sestup. Do sestavy se vrátil po jednozápasové pauze Jirka Janoušek, který nahradil posilu Tomáše Jirsáka.

Obě mužstva začaly opatrně, šance sice přicházely, ale do gólu měly hodně daleko. Poločas prakticky žádný zajímavý moment nenabídl. Nabídl, ale až na samém konci. Baroš si zpracoval míč a unikal sám na Ottmara. Hůlka libereckého hráče stáhl a pískala se penalta. Tu proměnil Kerbr – 0:1. Druhy poločas začal aktivitou Liberce, ale pokus jednoho z libereckých hráčů minul branku. V 64. minutě to na hřišti pořádně zajiskřilo. Rozhodčí Příhoda tasil dvě červené karty. Jednu pro Malinského za nakopnutí a druhou pro Ševčíka. Poté měli šance i domácí, tu největší měl Mudra. V poslední chvíli mu balon na roh odkopl Voltr. Na konci zápasu do vápna běžel i Radim Ottmar, ale ani on nepomohl k vyrovnání stavu. Hradec prohrál doma 0:1. Opět nevsítil branku a na domácí trefu čeká UŽ přes 480 minut! Dalším “nečekaným” momentem byl nedělní zápas, kdy Jablonec nestačil na Příbram a prohrál 2:4. Jelikož má Příbram lehčí los než Hradec, tak musíme už hodně zabojovat a hlavně začít střílet. Jediná cesta za záchranou je přes Bohemku. Ta má teď horší los a poté zápas s Hradcem v posledním kole. V neděli 30. dubna zajíždíme k nováčkovi soutěže z Karviné.