2. kolo: FC Hradec Králové – FK Jablonec 1:2 (0:1)

Fotbalisté FC Hradec Králové přivítali ve druhém kole ePojisteni.cz ligy severočeský FK Jablonec. V prvním utkání, které se odehrálo v azylu v Mladé Boleslavi, prohráli své utkání 1:2. Na to, že se odehrál zápas 90 km od Hradce, tak si na stadion našlo cestu něco málo přes 1800 lidí.

Trenérské duo Pilný – Frimmel udělalo jednu změnu v sestavě. Na místo Janouška se do zálohy postavil Pavel Černý a na hrotu dostal šanci nejlepší střelec uplynulé druholigové sezóny, Honza Pázler. Zápas pro “votroky” začal velice slibně, již ve třetí minutě ohrozil hlavičkou branku Jablonce Pázler, ale míč minul svatyni. Poté se osmělili i Jablonečtí, ale jejich pokusy skončily mimo branku Hradce. Skóre se měnilo až ve 37. minutě, když Pernica nacentroval do vápna a Mehanovič hlavičkou prodloužil za záda Ottmara – 0:1. Po pár minutách si „Oťas“ připsal výborný zákrok, hlavičku Kouřila vyškrábl mimo dosah branky.

V 50. minutě zahrával Jablonec další roh. Na něj si nejvýše vyskočil Vít Beneš a nedal brankáři Ottmarovi žádnou šanci – 0:2. Poté převzal otěže zápasu Hradec. Měl velkou řadu šancí, ale ty zůstaly neproměněné. Nejdříve Martanův volej vyrazil se štěstím Valeš, o pár okamžiků později byli nepřesní také Pavel Černý a Daniel Trubač. Gólu se přece jenom „votroci“ dočkali. Mareš zakroutil míč přes zeď k bližší tyči a kulatý nesmysl skončil v brance – 1:2. Nic víc dalšího se v zápase neudálo, a tak utkání skončilo prohrou Hradce Králové 1:2.

V dalším kole zajíždějí „černobílí“ opět do Prahy. Tentokrát na Julisku, kde je přivítá nepříjemný soupeř FK Dukla Praha.

Návštěvnost

Na stadion si našlo cestu lehce přes 1800 diváků, což je velice slušné číslo. Mnozí z nás tipovali okolo 500 – 1000 votroků. Nakonec však toto číslo neuvěřitelně vzrostlo, na čemž měli podíl i obyvatelé Mladé Boleslavi, kteří se přišli na zápas podívat a také náš soupeř z Jablonce. Velkou pochvalu zaslouží hradečtí fanoušci, do Boleslavi vyjeli pouze dva autobusy, ale mnoho autoposádek, které návštěvu dá se říct, zachránili. Budeme rozhodně rádi, když návštěva vydrží i na méně atraktivní soupeře (Jihlava, Příbram, Zlín), ale ať už jsme raději doma, v našem milovaném městě Hradci Králové.

Fandění, ultras a vše okolo

Pár týdnů před prvním zápasem v azylu v Mladé Boleslavi bylo mnoho otazníků (jak, kde, proč, kolik) zkrátka pořád se něco řešilo. Pár dní před utkáním se nakonec dozvídáme, že pro všechny fanoušky vyjma V.I.P. (asi 30 lidí) bude tribuna za brankou uzavřena (údajně rizikový zápas). Na schůzi s klubem nám bylo jasně řečeno, že na vstupenku se můžeme pohybovat kdekoliv mimo sektor hostí, ovšem ani to neplatilo. Na druhou podélnou tribunu jsme nebyli vpuštěni se slovy “tato tribuna je celá pro jablonecké”, ač jsme tam viděli naše kamarády z Hradce.
Tudíž došlo k chaosu, kde že bude kotel, spousta lidí se rozlezla po podélné tribuně za střídačkami, někdo byl tak znechucen, že na fotbal radši ani nešel a potuloval se po městě. Hrstka fanoušků zaujala místo v rohu u vstupu hráčů na hrací plochu, ale v malém neorganizovaném počtu šlo fandit opravdu stěží. Tato skupinka byla navíc obklopena “tajnými policisty”, byla natáčena z tribuny za brankou min. dalšími třemi “tajnými” a to člověku zápas strašně znechutí. Jednotlivci zvažují, jestli příště vůbec někam pojedou. Na jednom jsme se shodli, dokud budeme hrát v Boleslavi, budeme se zdržovat choreografií i jiných prezentací.

Hostů přijelo do Boleslavi asi dvě stovky, ale těch zhruba padesát nejaktivnějších zaujalo místo v sektoru hostí, kde byli také natáčeni. Zbytek se usídlil vedle sektoru hostí na podélné tribuně. Jablonečtí povzbuzovali po celý zápas a měli domácí prostředí, ani jeden tým neměl optickou prezentaci.

(autor fotek: Luboš Lorinc)