23. kolo: SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 0:3 (0:3)

V rámci třiadvacátého kola jsme se v pátek představili od 18 hodin na hřišti exligových Českých Budějovic. Náš soupeř si v sezóně zatím nevedl zrovna nejlépe, a tak jsme chtěli této šance využít a vůbec zlomit trestuhodnou bilanci, kterou na Střeleckém ostrově máme.

První poločas byl takovou pohádkou pro hradecké fotbalisty i jejich příznivce. Do vedení jsme se dostali v patnácté minutě, kdy se zpoza vápna nádherně trefil Schwarz – 0:1. O pár minut později byl ve vápně faulován Vlkanova a sudí Adámková ihned nařídila pokutový kop. Toho se ujal Petr Schwarz a poslal brankáře Křížka na druhou stranu – 0:2. Do poločasu se nám podařilo přidat ještě jednu branku, Trubač vyslal za obranu Pázlera a ten nedal brankáři domácích nejmenší šanci – 0:3. Tento gól byl pro nás nesmírně důležitý, neboť padl těsně před poločasovým hvizdem.

Do druhé půle jsme šli se stejnou aktivitou, ale bohužel nás přibrzdil dobře chytající Radim Ottmar, který obdržel po faulu ve vápně červenou kartu a navíc se proti nám kopala penalta. Ze hřiště dolů musel nuceně Trubač a nahradil ho uzdravený Jirka Lindr.
“Lindros” měl před sebou hned při svém nástupu na hřiště nelehký úkol, ale velmi mu pomohl Kalod, který zamířil z pokutového kopu mimo branku. Domácí prostě neměli tentokrát svůj den. Ten měl naopak Péťa Schwart, který byl při chuti a měl nadosah hattrick, ovšem golman Křížek byl proti a jeho střelu z dvaceti metrů chytil. Čtvrt hodiny před koncem mohl alespoň korigovat domácí Pešek, ale Jirka Lindr ho zneškodnil a je zpět mezi námi!
V Budějovicích jsme tedy zaslouženě zvítězili 0:3 a nyní nás čeká derby, které sehrajeme v úterý od 17 hodin na půdě soupeře.

Návštěvnost

Na stadionu byla ohlášena návštěva 1315 diváků, což mohlo + – odpovídat. Na jihu Čech bohužel fotbal moc netáhne i přesto, že už mají po sezóně hokejisté, kde je téměř na každém zápase plno do posledního místa. Trochu mi to připomíná situaci v Hradci Králové, ale zde se to snad odlepí s postavením nového stánku.

Fandění, ultras a vše okolo

Na stadion jsme přijeli kvůli zácpě s mírným zpožděním. Skupinka z minibusu dorazila po první vstřelené brance, další auto dokonce až po druhém gólů votroků. Nakonec se nás v sektoru sešlo sedmnáct. První poločas jsme vůbec nefandili, spíše jsme zírali na světelnou tabuli a pořád nemohli uvěřit stavu skóre. O poločase jsme se občerstvili a druhou půli už povzbuzovali naše kluky. V 55. minutě jde nad hlavy plachta VOTROCI, která zaplnila celý vršek sektoru. Fandění tentokrát hodně slabé, ale tentokrát jsme si to užili i bez toho, protože kochat se na naše kluky byla paráda.
O to více jsme si užili děkovačku, kterou jsme trochu pozměnili a s hráči jsme si dali na přeskáčku chorál “Když hraje Hradec” a konečně jsme o sobě na stadionu dali znát naplno.
Domácích bylo v sektoru 15 – 20 a musím říct, že na svůj počet byli dobře slyšet, povzbuzovali po celý zápas i za nepříznivého stavu, což je velmi sympatické. V první půli si připravili plachtu se znakem a textem 111 let tradice. Po skončení hvizdu měli solidní pyroshow, která vypadala na dálku fakt dobře.

(autor fotek: Lukáš Jakubec, fchk.cz)

• Votroci vstřelili venku tři branky a získali tři body!
  • V úterý od 17 hodin derby v Koněpůlkách! Opět všichni v černém!