Rozhovor s předsedou fan-clubu o uplynulé sezóně

Po sezóně jsem si sedl s předsedou fanklubu VOTROCI 2000 “Kotym”, který zhodnotil uplynulý rok a odpověděl mi na spousty zajímavých otázek. Ve článku se dozvíte například i jak vstoupit do fanklubu.

Koty, jak by jsi zhodnotil sezónu z pohledu fanouška, který viděl všechna utkání?

Nedávno skončená druholigová sezóna byla podle mě velmi úspěšná. Po tom, jak dopadl závěr minulé „ligové“ a s tím, jak trenéři obměnili kádr, jsem osobně s postupem nepočítal. Začátek sezóny mi dával plně za pravdu. Pak se ovšem hoši neskutečně rozjeli a přesvědčili nás, že by to mohlo jít. Začali jsme tomu věřit. Tady bych vyzdvihl kanonádu Davida Vaněčka, která byla v tomto období klíčová, nastartovala vzestup tabulkou. Pak jsme se zasekli venku, kolikrát to byla křeč, ale všechno se vyhrát nedalo. Na to zkrátka nebyl náš tým tak vyzrálý, aby všechno vyhrával.

Jaro bylo složitý hlavně kvůli zápasům venku. Většina fanoušků ale věřila, že postoupíme.

Na jaře jsem cítil vzhledem k losu, že to bude extrémně těžký, těžší než na podzim. Táborsko venku to potvrdilo hned v prvním kole.

Jak to? Vždyť na Budějovice jsme měli šest bodů náskok a k tomu lepší vzájemný zápas.

Začali pak oslavný články v novinách a už se začali plánovat oslavy. Už to vypadalo, že se nemůže nic stát a my za lehké chůze s úsměvem na rtech dorazíme do ligy.

Všechno tomu nasvědčovalo. Vypadalo to tak. Neříkej mi, že jsi tomu nevěřil.

Tenkrát jsem říkal v autobuse, když jsme jeli z Budějovic, že Budějovice už do konce soutěže všechno vyhrají, protože jsme je nedorazili, když jsme je měli na lopatě. Oni se nás báli, ale pak vycítili šanci, že nejsme tak silní, že na nás mají. V závěru zápasu jsme se klepali, abychom neprohráli. Přitom jsme byli v tabulce první a ten zápas se vyvíjel od začátku jednoznačně v náš prospěch. Byli jsme lepší. Neustále mám před očima Malinského superšanci.

Byl to klíčový okamžik pro další část sezóny ?

Měl jsem tu intuici a slyšel to volání. Každý na mě koukal, když jsem to prohlásil. Tenkrát jsem to říkal i Richardu Juklovi druhý den a on mi povídá: “Koty není možný, aby do konce sezóny Budějovice všechno vyhráli.” Určitě někde ztratí.

A já mu říkal, že když jsem jel zpátky v holobuse a popíjel své oblíbené Lambrusco, našeptal mi to fotbalový bůh. “Koty stejně hrajete jen o druhý místo, Budějovice to nakonec vyhrají,” slyšel jsem někde z dáli. Říkal jsem si, že bych měl přestat slavit,aby to neskončilo špatně, abychom toho pána tam nahoře neurazili, když nám zatím tak přál. Byli jsme tak blízko, škoda Malino.

Je to vůbec možný, že fakt neprohráli?

Ve fotbale je možný všechno, ale oni fakt už neprohráli a to bylo do konce deset kol!

Sám jsem tomu nevěřil a myslel si, že zkolabujou v Táborsku v posledním kole. Některý kluby tohle umí, dáte jim šanci, je to nakopne a už to nepustí. Podívejte se na Baník v lize, ten je snad nespadnutelnej. Tohle málokdo dokáže. Kotal zase umí systematicky sbírat body celou sezonu i s podprůměrným mužstvem a tak nakonec nemusí nic v závěru honit.

Nakonec jsme to dokázali a postoupili.

Super, kluci to zvládli. Dokázali něco, co už bylo téměř pryč. Překonali klinickou smrt po remíze ve Zlíně. A potom ten famózní druhý poločas na jižním předměstí. Heroický výkon a chvíle, které si budeme pamatovat do smrti. Ano, to bylo to, pro co žijeme. Tohle chceme prožít. Na takový zápas se čeká léta. Vítězství a sláva nebo zatracení a ponížení. Věřím, že bůh byl s námi a chtěl abychom to dokázali, abychom zvítězili.Většina z nás už přestávala věřit, začala se pomalu vkrádat panika. Ne, to nemohlo dopadnout špatně, vše přeci bylo na naší straně.

Někdo totiž přivezl ČÁPA! Na venkovní hřiště, obrovský risk ! Čáp byl v areálu hřiště, sice těsně za plotem,ale byl tam! A jeho magická síla opět zapůsobila. On ještě neztratil ani bod, zůstal pouze vítězem. To je další důkaz, že jsme byli MY ti vyvolení a že vlastníme šém v jeho podobě. Děkuji těm fanouškům, co ho do Pardubic přivezli za všechny VOTROKY.

Emir to nakonec zařídil a propukly ovace!

Hrozně moc hráčům a Emirovi speciálně děkuji, že nás učinili šťastnými a zařídili tento nezapomenutelný podvečer. Dotáhli tuto sezónu do vítězného, postupového konce. Nechci domýšlet, co by znamenal nepostup. Byl by to pro náš klub začátek doby temna.

Myslíš kvůli stadionu?

Kvůli všemu! Sponzoři, zájem diváků, kvalita hráčů, boj o stadion. To je snad každýmu jasný a není potřeba vysvětlovat, co by druhý rok po sobě v druhé lize znamenal pro klub.

Možná si to spousty z nás ani neuvědomují, ale ten rozdíl mezi po a nepo by byl obrovskej.

 Co si říkal na to, co zápas „doprovázelo“?

Co na to říci? Zbytečná hysterie před a po zápase. Média a PČR. Dvě mocnosti, které si hrají do noty a živí svůj business. Fanoušek je rukojmím jejich „hrátek“. Policie ráda jakoby na objednávku mocných utahuje opratě. Tento stav jí vyhovuje a zachází už opravdu daleko.

Tajná policie vystrojená v chuligánských oděvech napadne bezdůvodně pokojné fanoušky v baru před zápasem. Kde to jsme? To je skandál! Poté předstírají zranění, aby mediálně ospravedlnili svoji zběsilou akci, která neměla žádný racionální základ. Výsledek akce je, že deset fanoušků, kteří nic neprovedli, nevidělo zápas roku. Při odjezdu vlaku zase vyvolávala policie konflikty na nástupišti u vlaku a stříkala slzný plyn po cestujících uvnitř vagonu! Ostatní cestující, kteří stáli po větru i několik desítek metrů daleko dostávali astmatické záchvaty a zasažené sliznice a oči pálily jako čert.

 Fanoušci taky zničili Stadion pod Vinicí.

To je další mediální taškařice. Za peníze, co jsme jim tam nechali na vstupném si mohou pořídit pořádný plot a ne tenhle nebezpečný, který spadne, když se o něj pár lidí opře. Byl to plot, který opravdu může sloužit k ochraně spíše nějaké vinice před nezvanými sběrači hroznů, ale neměl by být na fotbalovém stadionu, pokud bychom tomuto hřišti tak říkali. Naštěstí nám nezabránil plot a ani zmatení těžkooděnci oslavit postupovou radost přímo na ploše. To bylo pro nás důležitější a pro klub určitě také. K žádné závažné škodě pod Vinicí nedošlo.

Jak vidíš naši budoucnost v první lize?

Pokud dokážeme přivézt posily o kterých jsem slyšel, tak jsem optimista. Jsou to všechno kvalitní hráči a trenéři je dlouhodobě sledovali. Pomůžou nám vytvořit konkurenci v mužstvu,zástupnost na jednotlivých postech v případě zranění nebo ztráty formy. Situaci z loňské ligy, kdy nám v klíčovém zápase o záchranu museli hrát střed zálohy dva stopeři už nechci zažít. Proto každého kvalitního hráče do týmu vítám. Liga bude letos hodně vyrovnaná a kdo nebude připraven po všech stránkách, ten z ní vypadne. Votroci to doufám nebudou.

Na závěr téma posledních dnů „dlužníci a permanentky“ ?

Je mi líto každého fanouška, který opouští naše řady, protože nemá tři stovky nebo 150 korun ročně na naši pospolitost. Je to každého věc, svobodní jsme lidi. Jisté je jedno. Je vyjednána určitá sleva na permanentky na příští ligovou sezónu. V den, kdy bude zahájen jejich prodej bude odeslán seznam platících členů na klub. Pouze tito členové budou mít nárok na ještě levnější permanentku. Kdo nebude na seznamu, nebude si takto výhodnou permanentku moci koupit.

Pouze průkazka člena nepomůže. Velikost slevy bude vyhlášena příští týden v pátek ing. Juklem po jednání představenstva.

Takže Vážení Votroci, ti kteří jste ještě nezaplatili, máte ještě týden, abyste tak učinili a dostali se do seznamu těch, co budou moci čerpat fanklubáckou slevu. To samé platí pro fanoušky, kteří se teprve chtějí stát novými členy fan-clubu . Vyplněná přihláška a zaplacené příspěvky na účet stačí. Průkazka není nutná. V pondělí 30.6. do 12 hodin musí být peníze na účtu, jinak nejste na seznamu !

TEĎ NASTALA TA PRAVÁ CHVÍLE SE PŘIHLÁSIT A STÁT SE ČLENEM FAN-CLUBU VOTROCI 2000 !!!

Koty, náš rozhovor je u konce a já ti děkuji za bleskové odpovědi :-)

Není zač.