12. kolo: FC Hradec Králové – MFK Frýdek Místek 3:0 (1:0)

Ve dvanáctém kole nám los přidělil Frýdek – Místek, který si na začátku sezónu počínal velmi slušně, chvíli byl i na samém vrcholu tabulky FNL, ale poté přišly i porážky a Frýdek začal klesat tabulkou ke středu, kde se držel i před zápasem v Hradci Králové.

Votroci nastupují do zápasu opět bez větších změn, do sestavy se vrací kapitán Šisler, který byl zraněný. Distancovaného Máru Kuliče zase nahradil Schwarz. Do zápasu jsme vstoupili aktivněji a vytváříme si i gólové příležitosti.  K aktivním patřil právě navrátilec Šisler, který pálil ze všech pozic a to se samozřejmě líbilo fanouškům. Ti už zvedali ruce nad hlavy po Plašilově hlavičce, ale míč těsně minul branku.  Pět minut před koncem poločasu se hradečtí přeci jen dočkali a skóre nemohl otevřít nikdo jiný než kanonýr David Vaněček, který ve skrumáži vyskočil nejvýše a hlavou dopravil míč do sítě – 1:0. Hnedle na to měli tutovou šanci hosté, ale tu bravurně zneškodnil Lindros.

I v druhém poločase černobílí jasně přehrávali svého soka, do velkého sóla se řítil Vaňous, ale brankář jeho nájezd zneškodnil. Po hodině hry už se hradečtí dočkali další branky, když se trefil s přehledem mladík Shejbal – 2:0.  Poté vystřídal a místo přenechal Tomáši Malinskému, který ho napodobil o dvacet minut později a pečetil výsledek na konečných 3:0. Velkou šanci měl ještě v závěru Šisler, ale místo techniky zvolil tvrdost a brankář jeho střelu zblokoval.

Diváci, fandění a vše okolo

Klub pořádal na tento zápas akci VLÁČEK, kterým mohly dojet malí příznivci se svými rodiči až na stadion v Malšovicích. Na stadionu byla nakonec ostudná návštěva, která čítala 1631 diváků.

V hostujícím sektoru bylo k vidění třináct fanoušků Lipiny, kteří se snažili místy povzbuzovat a dovezli si i buben a vlajky na plot. Jinou prezentaci neměli.

Hradecký kotel tentokrát prořídl, zejména druhý poločas byl kotel málo početný. Fandění se mi zdálo přesto lepší druhý poločas, jelikož nám hrálo do karet skóre zápasu. Během zápasu se prezentujeme nápisem “FOTBAL JE JEN ZÁMINKA, HLAVNĚ, ŽE JE VEČÍREK” a k tomu je vytažena plachta s policejním autem a postavičkami, které na něm tancují.

Pod čarou

Hradec se díky výhře nad Frýdkem posouvá na první místo v tabulce, příští týden nás čeká výjezd na Střížkov, již teď se můžete hlásit do autobusu. Do choreofondu se vybralo 1670kč. Děkujeme