10. kolo: FC Hradec Králové vs. FK Baník Most 1909 4:1 (1:0)

V desátém kole  se na domácí půdě, Malšáku, objevil dosud neporažený FK Baník Most 1909.  Votroci ale byli tentokráte hodně při chuti a zbourali ho poměrem 4:1!

Zápas

Votroci byli hodně aktivní již od prvních minut zápasu a proto už v 8. minutě mohli fanoušci slavit první gól v síti Mostu po střele Jana Shejbala.

Hradec nadále pokračoval ve své aktivní hře, dobře kombinoval a Most do ničeho vážnějšího nepouštěl, nicméně v 1. půli už gól nepřišel a proto poločas skončil 1:0.

Už v 50. minutě Votroci přidávají další gól, střelcem je opět ostrostřelec David Vaněček. O chvíli později, tedy v 56. minutě přidal svůj druhý gól v tomto zápase po přihrávce Máry Kuliče – 3:0.

Poté o sobě dali vědět také hráči Mostu, jejich centry ale pochytával Jirka Lindr. To se změnilo v 73. minutě, kdy se prosadil hostující Procházka.

Votroci se ale nenechali zastrašit a naopak po deseti minutách odpověděli gólem na 4:1, který vsítil Marek Plašil. Obavy o výsledek jako například při zápase s Budějovicemi už tak nebyly na místě, Hradec ještě do konce utkání párkrát pěkně zahrozil.

Fandění

Kotel byl tentokráte trošku prořídlý, možná i kvůli derby mánii či brzkému času výkopu, ovšem o to více fandil. Již v první půli se rozjel pěkný fanatismus, náš kotel se prezentoval také opticky slušně vypadajícími vlajkami.

Slabších míst bylo dle mého názoru pramálo, fanaticky se fandilo i ve druhé půli neboť výkony na hřišti náš doping jen podporovaly, takže si to snad všichni zápas řádně užili.

Hostujících fanoušků přijelo zhruba deset, snažili se fandit, ale byl občas slyšet víceméně jen buben, do kterého bušili jak o závod. Na jejich počet myslím si zbytečné, neboť primárně hlasivky by měli být slyšet.

Celkově si na Malšák našlo cestu 1569 lidí, což není tak lichotivé číslo, zlepšit lajdáci!