TISKOVKA V BUDĚJOVICÍCH S ROZLOBENÝM KAPELNÍKEM KOTALEM A CIPREM

Nečekaně nastavené 3 minuty, neodpískané stažení Štěpána a penalta v 93. minutě – to samozřejmě ovlivnilo tiskovku. Jako první dorazil p.Kotal a seděl s hlavou v dlaních. Po příchodu Cipra lehce povstal, podal mu rukl, poblahopřál k vítězství a procedil skrz zuby: “…i když není moc k čemu”. Cipro ztuhnul a postěžoval si přítomným novinářům :”a to je můj kamarád” a kroutil drahnou dobu hlavou. 

hodnocení tr. Cipra: No tak jako, víte jaký je fotbal.. Před 2 týdny jsme tu ztratili zápas z vedení o dvě branky a jen remizovali, dnes jsme se štěstím porazili kvalitní soupeře. Nehráli jsme nijak dobře, chyběla nám finální příhra. Nakonec jsme zvítězili díky penaltě v poslední minutě, to je vždy taková trochu zvláštní situace, no, ale já si myslím, že hradečtí hráči proti odpískání ani nijak neprotestovali.

 

hodnocení tr.Kotala: Já jsem hráčům před utkáním zdůrazňoval, že pokud nedáme dnes gól, budete to zde hodně složité. To se bohužel potvrdilo, když v závěru utkání dělali všichni aktéři na straně domácích dělali všechno pro to, aby body zůstaly v Budějovicích, což se nakonec podařilo. Nám nevyšly některé nadějné protiútoky do otevřené obrany a proto je výsledek takový, jaký je.

Protože od nikoho z přítomných novinářů nebyla vznesena směrem k trenérům žádná otázka, ptal se pouze server votroci.cz našeho kapelníka.

1) Pane trenére, my jsme dnes nastoupili v hodně ofenzivní sestavě, s Mrázkem na hrotu a rychlými Štěpánem a Malinovským na krajích. Přesto jsme prakticky neohrozili branku domácích přímou střelou mezi tyče, hráči si v prvním poločase při třech velmi dobrých střeleckých pozicích uvnitř velkého čtverce nevěří na střelu a celkem zbytečně až nesmyslně hledají ještě přihrávku někoho jiného. Předpokládám, že to není to, co od nich jako trenér chcete ?

Samozřejmě, že my chceme, aby zakončovali odvážně a důrazně sami, o přestávce jsem kvůli tomu v kabině dost zvedal hlas. Ale proč to nedělají a hledají nějaká krkolomná řešení….to já nevím, to se musíte asi zeptat přímo těch hráčů. Bylo vidět například při střele Šislera z téměř 30 metrů, že to jde….

2) Všiml jste si, že po svém příchodu na hřiště působil dnes Zelený jako nepřítel ve vlastních řadách? Zkazil snad všechny přihrávky, nevracel se s hráči soupeře, byl jakoby duchem nepřítomný…

No, to jsem si nevšimnul, je to váš názor, já vám ho neberu…samozřejmě si ještě prohlédneme v klidu video ze zápasu a pak můžu něco hodnotit.

Nutno přiznat, že jsem svými dotazy kouče rozhodně nepotěšil a uznávám zpětně, že v opravdu silně rozjitřené náladě, kterou p.Kotal po infarktovém závěru měl, jsem měl být možná diplomatičtější.