Příprava FCHK na jarní část sezóny

Fotbalisté FC Hradec Králové jsou v polovině přípravy na jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V klubu došlo k mírným změnám v kádru, byly odehrané přípravné zápasy a také si Votroci užili dril ve Špindlerově Mlýně.

Změny v kádru

Z kraje roku přišly dobré zprávy. Klub uplatnil opci na přestup u Jana Závišky a šutéra Daniela Vašulína, a tak pokračují v černobílém klubu nadále. V Hradci dále zůstává i Honza Kodeš, který tu bude další půl rok na hostování z Teplic. V Teplicích bude dále pokračovat Robert Jukl. S týmem začali přípravu i tři mladíci z B týmu – Marek Kejř, Jan Mahr a Jakub Kosař. V černobílých barvách jsme mohli zaznamenat čtyři hráče na testech (Zaradny, Baďura), neuspěli a s klubem se rozloučili. Ovšem nigérijec Egbewole a černohorec Vučić svými výkony přesvědčili a získali své smlouvy v našem klubu Kádr Votroků se rozrostl během přípravy ještě o zkušeného brankáře, kterým je Michal Reichl ze Sigmy Olomouc. Poslední dobrou zprávou bylo prodloužení smlouvy Jirky Kateřiňáka.
K příchodům patří i odchody. V hradeckém týmu pravděpodobně nebudou pokračovat Šípek s Procházkou, kteří si mohou hledat nové angažmá.

Během přípravy zažili Votroci tvrdý dril na severu České republiky v Krkonoších. Jako každý rok jezdí do Špindlerova Mlýna. Ze Špindlu se hrdě hlásili Dominik Soukeník a Denny Samko, kteří informovali fanoušky o soustředění na horách v období od 18. do 23. března.

Přípravné zápasy

Votroci v zimní přípravě odehráli sedm duelů. Nejprve sehráli přátelské utkání s Plzní, kdy měli v nohách tři tréninky, naopak pro plzeňské to byla generálka na ligu. Poté následovaly tři zápasy v Tipsport lize, která se hraje každou zimu. Síly jsme změřili s Táborskem, Spartou “B” a Duklou Praha. V sobotu 30. ledna se měli Votroci utkat se slovenskou Nitrou, ale soupeř nakonec utkání musel nuceně zrušit. Naopak jsme sehráli ještě zápasy na umělé trávě v areálu Malšovického stadionu, kde jsme změřili síly postupně s Chrudimí, Spartou “B”, Vlašimí a ještě nás bude čekat generálka, ve které se utkáme s Varnsdorfem.

  • FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 5:2 (2:0) branky: Dvořák (z pen.), Novotný
  • FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:1 (0:1) branka: Baďura
  • FC Hradec Králové – AC Sparta Praha “B” 2:2 (0:1) branky: Prekop, Vlkanova
  • FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 3:3 (2:1) branky: 2x Vlkanova, Prekop
  • FC Hradec Králové – MFK Chrudim 2:3 (2:1) branky: Rada (z pen.), Vašulín
  • FC Hradec Králové – AC Sparta Praha “A” 2:0 (1:0) branky: 2x Vašulín
  • FC Hradec Králové – FC Sellier&Bellot Vlašim 1:0 (0:0) branka: Prekop