16. kolo: FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 1:2 (0:1)

Podzimní část jsme zakončili předehrávkou 16. kola na půdě pražské Julisky, kde jsme měli až do tohoto duelu opravdu tristní bilanci. Nejen, že jsme odtud nevozili body, my jsme tu ani nedokázali pár zápasů skórovat. Tentokrát se nám zápas skvěle vydařil a “Votroci” tak pod taktovkou kouče Frťaly odváží z Julisky tři body po dlouhých 27 letech!

Do zápasu jsme nastoupili stejně jako náš soupeř na tři obránce, spíše jsme však hráli na tři stopery a dva krajní hráče, pro které byl zápas hodně náročný, protože museli devadesát minut brousit lajnu. Našim fotbalistům se první půle vydařila a Duklu jsme do ničeho takřka nepustili. Radim si připsal pouze jeden zákrok a v brance se musel hodně nudit. Na druhé straně musel být jeho kolega Hruška v permanenci, protože na jeho branku toho šlo opravdu hodně. Hned z první vážnější šance se “Votroci” prosadili, jmenovitě to byl Vlkanova, který centroval, míč vrátil před bránu Kopečný a po nahrávce Doležala se prosadil Diego Urma – 0:1. Na další branku se nemuselo čekat dlouho, to když v sedmé minutě Prekop orazítkoval po své hlavičce břevno. O pár minut později měl příležitost skórovat Doležal, ale Hruška jeho střelu vyrazil s vypětím všech sil. Aby toho nebylo málo, tak se v 18. minutě řítil na bránu Vlkanova, předložil Urmovi, ale toho vychytal Hruška, jednalo se o 100% šanci. Votroci v první půli dominovali a dělali radost necelým dvou desítkám fanoušků, jenž je přijeli podpořit.

Ve druhé půli stav utkání změnil Adam Vlkanova, který si dlouho naváděl míč a když nevěděl komu přihrát, tak udělal nejlepší co mohl, vystřelil na vzdálenější tyč a Hruška byl krátký – 0:2. Tato branka nás uklidnila, ale jakoby nakopla právě domácí tým, kterému patřila jednoznačně poslední půl hodina zápasu. Domácí vsítili kontaktní branku v 70. minutě, když si jednoduše zaběhli za obranu Votroků a do prázdné branky snížil Preisler – 1:2. O pár minut později mohlo být ještě hůř, když domácí nastřelili z velkého úhlu tyč Ottmarovy branky.  Konec zápasu už jsme si naštěstí pohlídali na půli soupeře a z Julisky si tak odvážíme tři body!

FK Dukla Praha – Hradec Králové 1:2 (0:1)

Branky Hradce: Urma, Vlkanova

Sestava Hradce: Ottmar – Čech, Martinec, Leibl – Kopečný, Zbrožek – Soukeník, Doležal (89. Kvída), Urma, Vlkanova (87. Jukl) – Prekop (78. Firbacher)

Pohled na tribuny

Na poslední výjezd vyráží dvě autoposádky, zbytek fanoušků jede vlakem. Před vstupem probíhá důkladná kontrola od pořadatelů, vstupné za “lidových” 150 korun, místa v sektoru spousty. Volíme spodní část, ať jsme co nejblíže hřišti, takže komu dojde pivko nebo má chuť na klobásu, musí si vyběhnout asi 50 schůdků. V sektoru se nás schází 17 kousků, další tři fanoušci jsou mimo sektor, důvod nechápu, je to škoda. Třeba se to někdy dozvíme.
Od začátku duelu se snažíme povzbuzovat, brzy přichází vedoucí branka, což nás samozřejmě potěšilo. První půli se fandilo fakt parádně, pokřiky střídaly i nějaké chorály. Ve druhé půli přišla druhá branka a potom přišel zlom na hřišti, Dukla zabrala a my jsme se místo fandění spíše strachovali. Naštěstí to kluci zvládli a mohli jsme se těšit na společnou děkovačku.
Nevím, kde se stala chyba, ale na klasický “Hradecký útok” nedošlo. Jakoby nikdo nevěřil, že jsme na Julisce fakt vyhráli, 27 let není krátká doba. Čert vem děkovačku, hlavně že máme tři bodíky!

Dukláci klasický počet, vlajky, fandění…už roky stejný, ani zlepšení, ani zhoršení, pořád si drží svůj standart. Celková návštěva mohla být odhadem tak čtyři stovky přítomných, víc ani ťuk.