3. kolo: FK Baník Sokolov – FC Hradec Králové 1:3 (0:1)

Stále stoprocentní! Fotbalisté FC Hradec Králové mají po třech kolech plný počet bodů. Naposledy zvítězili v dopoledním televizním utkání v Sokolově 3:1. O branky Hradce se postarali Vlkanova, Mišůn (Sokolov) a Kvída. V základní sestavě se objevil místo Milana Černého Filip Zorvan.

Zápas

Utkání, které mohli sledovat diváci České televize, nezačalo pro Votroky moc dobře. Západočeši vlétli na Votroky hned od samého začátku. Na pravé straně hřiště zlobil zejména exhradecký David Štípek, který zásoboval své hráče ve vápně nepříjemnými centry. Ve 27. minutě se mohli domácí ujat vedení, ale Vávrův přímý kop vyrazil pohotovým zákrokem Radim Ottmar. Cca deset minut před koncem poločasu museli Votroci předčasně střídat. Zraněného Dana Fiňka musel vystřídat Milan Černý, který se při rozcvičení pozdravil s fanoušky Hradce. Danovi samozřejmě přejeme brzké uzdravení. Poté se osmělili i hosté a hned z toho byl gól. Vlkanova dostal míč a upaloval na branku, udělal kličku obránci a nedal poté šanci i Beláňovi – 0:1. Votroci mohli přidat do poločasu ještě jednu branku, ale Urma ji přestřelil.

Jak první poločas skončil, tak ten druhý začal. Začal šancemi Votroků. Vlkanova v 57. minutě vystřelil, Belaň střelu vyrazil před sebe na Kropáčka a ten se nemýlil. Bohužel hradeckým fotbalistům překazil radost z gólového úspěchu praporek asistenta signaluzijící ofsajd. Za pět minut bylo na hradecké straně veselo. Vlkanova centroval a balon si nešťastně srazil Mišůn – 0:2. Poté Sokolov vrhl vše do útoku, ale Mejdr, Stropek a Kosak nevyzráli na Ottmara. V poslední desetiminutovce se řítil sám Vlkanova na Belaňe, ale jeho lob skončil nad brankou. Poté pokus Milana Černého neskončil v brance. Co se nepovedlo, to se povedlo svátečnímu střelci. Kvída se dostal k odraženému balonu, ten předložil výborně hrajícímu Vlčákovi. Vlčák zachoval klidnou hlavu a nahrál zpět Kvídovi, pro kterého nebyl problém vstřelil první gól v hradeckém dresu – 0:3. Hned na to se radovali i sokoĺovští fotbalisté. Centr dobře zužitkoval hlavou Ševčík, jenž nedal šanci Ottmarovi – 1:3. Hradec vyhrál tak i třetí zápas a se skórem 6:2 se stále drží na špici tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Na stadion si našlo cestu 710 diváků. Brzy ráno si přivstalo také pět fanoušků a dvě fanynky Hradce Králové, kteří přijeli podpořit votroky přímo do Sokolova na stadion. Fandili pomocí jednoduchých, ale úderných pokřiků. Na konci zápasu si s hráči užili vítěznou děkovačku. Na klucích byla vidět obrovská radost ze hry, věřme, že jim tato série a pohoda v kabině co nejdéle vydrží.
Domácí kotlík čítal okolo deseti aktivních. Ti spíše bouchali do několika bubnů, které měli k dispozici, ale nám tím při některých našich pokřicích téměř dokonale asistovali. :-)