4. kolo: SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 4:1 (2:0)

Hradečtí fotbalisté zajížděli ve 4. kole druhé ligy na jih Čech, přesněji do Českých Budějovic. Souboj neporažených sledovalo něco málo přes 1.500 lidí. Výsledek pro Hradec byl ostudný. Do svého města se pakovali se čtyřmi góly v kapse.

První poločas začal opatrně. První vážná šance byla hned využita. Wermke krásným centrem našel Čavoše a ten se nemýlil – 0:1. Poté Hradec převzal hru do svých rukou. Létaly centry do budějovického vápna a i několik střel, ale bohužel bezvýsledně. Ke konci poločasu přišel druhý trest. Vyběhnutý Ottmar zachyboval, stáhl budějovického hráče ve vápně a pískala se penalta. Ivo Táborský se nemýlil – 0:2. Do konce poločasu přišla ještě jedna změna, ale už ne gólová. Stažen byl Zorvan, kterého nahradil Žondra. Druhý poločas začal šancí Hradce, ale nechali poté otevřená vrátka. Po pravé straně pronikl budějovický záložník a z bezprostřední blízkosti napálil míč do Plašilovi hlavy tak nešťastně, že míč zapadl do branky – 0:3. A aby toho nebylo málo za 3 minuty Mashike prostřelil Ottmara počtvrté – 0:4. Hradec byl zralý na ještě víc kousků, ale Ottmar byl proti pověstnému bůru. Poté dal o sobě vědět Hradec, kdy Pázler z dorážky snížil na 1:4. Na Střelecký ostrov v Českých Budějovicích si našlo cestu pouze 1.516 diváků.

Fandění, ultras a vše okolo

Hradeckých do Budějovic přijelo 10 + někteří na hlavní tribuně. První poločas se fandil pokřiky “Hradec, Hradec Králové a Jedeme Hradec!” Po čtvrtém gólu přišla větší rezignace. Zkusili jsme ještě párkrát podpořit, ale hráči neměli svůj den. Po odpískání nikdo nepřišel ke kotli a ani nikdo nezatleskal, či se nepodíval. Ač pár fanoušků jim tleskalo za bojovnost, ale výsledkově to nešlo.

• Ve středu nás čeká další těžké utkání!