10. kolo: FC Hradec Králové – SK Slavia Praha 0:3 (0:1)

Hradečtí fotbalisté se dočkali! Poprvé v této sezoně se představili na svém stadionu. Kvůli rekonstrukci tribuny hráli nuceně 4 domácí zápasy v mladoboleslavském azylu. V rámci desátého kola přivítali pod lízátky věhlasný český klub, SK Slavia Praha. Votrokům se tento mač nepovedl a Slavia si odvezla výhru 3:0.

Trenérské duo Pilný – Frimmel udělalo dvě změny v základní sestavě. Marka Plašila nahradil v obraně Roman Polom a v sestavě se objevil také Tomáš Malinský.

Úvod zápasu byl hodně opatrný. Bylo k vidění málo šancí. První hradeckou příležitost měli domácí po zahrání rohového kopu, kdy Holeš trkl do míče a ten těsně minul slávistickou branku. Po této šanci udělal Jakub Chleboun obrovskou minelu a daroval tak gól Milanu Škodovi, který přeloboval hradeckého brankáře Ottmara – 0:1. O pár desítek vteřin mohlo být hůře. Barákovu střelu vykopl Chleboun z brankové čáry. Poté se osmělili i Votroci, ale jejich střelecké pokusy v brance neskončily.

Do druhého poločasu nastoupil Honza . Hned zkraje poločasu Žondra vybídl ke skórování „Malinu“, ale Pavlenka jeho střelu chytil. Na druhé straně předvedl výborný zákrok Ottmar. Hradec tlačil Slavii, ale gól nepadl. Udeřilo se na druhé straně. V 72. minutě Hušbauer přihrál volnému Zmrhalovi na malé vápno a ten se nemýlil – 0:2. O tři minuty později tvrdá rána Baráka skončilo opět v brance Hradce – 0:3. Vyprodaný stadion mohl vidět znovu gól Slavie, ale brankář Ottmar byl proti. Hradec tak v premiéře na svém stadionu prohrál s pražskou Slavií vysoko 0:3.

Další utkání odehrají Votroci na hřišti Liberce, který se v lize letos trápí!

Návštěvnost

O utkání byl velký zájem a už v předprodeji se prodalo hodně vstupenek. Před otevřením stadionu se utvořili dlouhé fronty a poptávka po lupenech byla opravdu obrovská. Oficiálně bylo ohlášeno 4500 diváků, což je naše nová kapacita. Všichni přítomni ovšem nejsou hloupí a dokáží si spočítat, že 4500 bylo, jak na východní, tak západní tribuně. Celková návštěva se tedy pohybovala okolo devíti až deseti tisíc přihlížejících.

Fandění, ultras a vše okolo

Dlouho dopředu jsme se na tento zápas těšili, již při zahájení rekonstrukce východní tribuny jsme věděli, že první zápas po rekonstrukci náš čeká doma se Slavií a natěšenost stoupla o 1905%. Před zápasem se nás v kotli schází opravdu málo, většina přichází až tradičně chvilku před úvodním hvizdem. V kotli se nás schází okolo 250 hlav. Jsme rádi za tohle číslo, ale co si budeme nalhávat početně jdeme stále dolů. Fandění je na vcelku slušné úrovni, ale není to žádný extra support, po kterém bychom se měli být do prsou.
Ve 35. minutě vytahujeme na provazech prezentaci “NEROSTNÉ BOHATSTVÍ”, které doplňujeme pokřikem “chceme stadion”. K pokřiku se snažíme zapojit celou tribunu, ale nedaří se.
Druhou choreografii vytahujeme kvůli přestávkovému zpestření až v 78. minutě. Nejprve natahujeme nápis “SUPPORTEM KU ZDRAVÍ”, nad hlavy jde poté doplňující plachta páru fanoušků s roztaženou šálou VOTROCI. Vše měla doplnit pyrotechnika, bohužel se vše organizačně nevydařilo podle představ a došlo k menšímu chaosu, ponaučení pro nás do dalších zápasů. Na konci zápasu létá na hřiště jedna konfeta za druhou, což vytváří celkem pěkný efekt.
I přes nepříznivý stav si fandění užíváme po celý zápas a skvěle se bavíme. Jak už bývá zvykem, na “děkovačku” doma po prohře či remíze moc lidí nezůstává a lidé odcházejí domů.

Hostů bylo na stadionu hodně, nebudu psát žádné přibližné, ba ani přesné číslo jejich počtu. Sektor hostí byl narvaný k prasknutí, vedle něj byli další slávisté (nejspíš klasické náplavy z východních Čech). Jejich fandění nám nepřísluší hodnotit, protože na rozlehlém stadionu jsme u nás v kotli slyšeli snad jen Baník. Prezentaci neměli žádnou, po gólech odpalují nějaké ty ohně a dýmovnice.

(Autoři fotek: Luboš Lorinc, Nikol Kuncová, podlízátky.cz)