Předvánoční pyroshow na Malšáku

Dne 21.12. se od 18:00 uskutečnila pyroshow na Malšáku. Pořádána byla hned ze tří důvodů. Jelikož jsme po celý podzim byli na domácích zápasech v podmínce za pyrotechniku, chtěli jsem si to vynahradit nyní. Dalším důvodem bylo to, že jednou budeme mít krásnou vzpomínku na Malšovický stadion, který bude snad již brzy minulostí a vyroste u nás nová aréna. Posledním důvodem, proč se akce konala byla tzv. tečka za rokem 2013.

Na akci jsme se připravovali více než měsíc, během kterého jsme dávali dohromady finance a připravovali plachtu. (12 x 8 metrů). Finance se vybrali poměrně rychle, fanoušci přispívali osobně nebo na účet, který tu byl uveden. Nakonec se vybrala suma, za kterou se mohla pořídit černá a průhledná fólie, izolepy a pyrotechnika. Příprava plachty zabrala zhruba osm hodin práce.

Celé pyroshow se zúčastnilo na 120 pyromanů, kteří přišli pohromadě přímo z turnaje fanoušků. Celá show trvala zhruba šest minut.  K vidění byla podsvícená plachta s logem klubu. Červené světlice ve tvaru písmen FCHK, několik desítek žlutých ohňů, římské svíce, čtyři kvalitní dýmovnice, stroboskopy, show na obloze a slyšet bylo nepočítaně petard.

Akci přihlíželo na dvě stovky lidí, kteří se usídlily na východní tribuně a s nadšením sledovaly celou událost.

Po odpálení veškeré pyrotechniky se přesouváme do sektoru “H” (kotle), kde si užíváme poslední support v roce 2013. Většina jde do půl těla a fandí se z plných plic.

Na závěr se rozmisťujeme do hradeckých hospod a užíváme si zbytek večera po svém.

Fotky od Luboše Lorince:

Videa: 

Report: