Pan Volejník o fanoušcích

Jak všichni víme, naše Lvice postoupily díky domácí výhře v rozhodujícím, pátém utkání, nad brněnským Valosunem do semifinále basketbalové ligy. Protože Valosun, tedy hlavně jeho vedení, tuto prohru a vyřazení nesli hodně těžce a neštítili se sáhnout k pomluvám, basketbalový klub Hradeckých Lvic uspořádal tiskovou konferenci, kam byl pozván i náš server votroci.cz.

Přítomen byl pan primátor MUDr.Fink a manažer klubu pan Volejník. O tiskovce a názoru Hradce na obvinění Valosunu se dočtete například v Deníku.

Já jsem pro nás zaznamenal slova pana Volejníka o fanoušcích, jde prakticky o doslovný přepis.

“Samozřejmě jsou opět napadáni naši fanoušci”

My jsme strašně rádi, že od prosince, kdy k nám začali chodit fotbaloví fanoušci, se tady atmosféra změnila. Máme nejlepší atmosféru nejen v ženské lize, ale i v porovnání s Mattoni ligou mužů. To říkají soupeři, rozhodčí i svazoví komisaři.

Nebyl tady jediný konflikt či problém, ti kluci se chovají slušně, možná jen první zápas s Trutnovem měl malý incident, když se nerozbalila vhozená konfeta a trefila jednu hráčku do ramene. Jinak nikdy nic. Je to v pohodě, já klukům za jejich podporu děkuji. Co se děje někde venku my nevíme a neovlivníme. Ale já hlavně vůbec nevím, jestli je pravdivé to obvinění, že nějací naši fandové napadli autobus Brna a chtěli prý někoho házet do Labe.

Podle mých informací od policie k ničemu takovému nedošlo. Samozřejmě jsem u toho nebyl, ale nevěřím tomu a považuji tyhle informace za tendenční vůči našim fanouškům. Já mám bohužel takový pocit, že to je záměrné špinění fanoušků. Možná si ještě pamatujete na náš zápas v Pardubicích.

My jsme po příjezdu nevěřícně sledovali kordóny policistů, kteří se dostavili kvůli našim fanouškům, protože ti byli křivě obviněni, že  při našem utkání o týden dříve v Boleslavi zlikvidovali palubovku tím, že na ni naházeli pyrotechniku.

Úplný nesmysl, bylo tam s námi pět borců, kteří se chovali zcela korektně. Jako by někomu vadilo, že je zde bouřlivé prostředí a že my hrajeme dobře. Mně tyto pomluvy mrzí a myslím si, že k basketbalu nepatří.”

Gunny