11. kolo: FC Graffin Vlašim – FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

V jedenáctém kole zajížděli “votroci” na půdu Vlašimi. Na zápas se vydalo spousta fandů a očekávalo se prodloužení vítězné šňůry. Před zápasem všichni chtěli tři body, po předvedené hře a vývoji musíme být za bod rádi, ovšem takto se o ligu nebojuje!

Už od začátku utkání diktujeme tempo hry, vytváříme si několik šancí, ale nakonec se ujala až ta v třiadvacáté minutě, když se trefuje Mára Plašil – 0:1. Fanoušci si mnuli ruce a očekávali další branky rozjeté hradecké mašiny, ovšem k vidění byla vyrovnávací branka do Lindrovy sítě, o kterou se postaral Jeřábek – 1:1. Ještě větší šok přišel o deset minut později, když tým oslabil Mára Kulič, který uviděl červenou kartu.

Druhý poločas byl na úrovni okresního přeboru, na fotbal se nedalo dívat. Možná měl trenér Prokopec nasadit dřív Dvořáka, protože tento kluk za tři minuty pobytu na hřišti nemůže rozhodovat zápasy. Bod je určitě velkou ztrátou, příští týden musíme zabrat proti nováčkovi z Frýdku.

Fandění

Na stadionu ve Vlašimi byla otřesná návštěva, i v Hradci na juniorku si najde cestu více lidí.

Domácí příznivci občas povzbuzovali v menší skupince. Choreografie se k překvapení všech nekonala, ale musíme uznat, že policisté byli za jednou z branek vyskládáni slušně.

Hosté přijeli dvěma narvanými holobusy až po střechu a několika auty. Tradičně vyvěsili několik svých zástav. První poločas je fandění na bodu mrazu, jelikož speakera nám sebrali PČR už ve městě. Druhý poločas si bere fandí na starost k překvapení všech Castorr a nevedl si vůbec marně. Fandění bylo i s bubnem slušné. Během zápasu je odpáleno několik bengálů a červené stroboskopy. Po hodině hry se dostalo i na černé a bílé balónky.

Nesmíme zapomenout na událost z vlašimské hospůdky, kde nám požehnal pan farář jehož srdce bije pro hradecké votroky. Odměnou mu bylo věnování hradecké šály. Dále nesmíme zapomenout na prezidentský doprovod do Vlašimi i z ní, když nás hlídalo asi 6 antonů a několik aut kriminálky. Holobus se mohl pyšnit novým designem na své přední a zadní části.  Na konec bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na fandění a přispěli do choreofondu krásných 1204 kč. Sejdeme se za týden na Frýdku.  ;-)