4. kolo: FC Baník Ostrava – FC Hradec Králové 2:0 (0:0)

V sobotu 12. srpna se odehrálo čtvrté kolo ligy, v němž se v Ostravě-Vítkovicích střetl Hradec s Baníkem. Po slavném domácím utkání, kdy Votroci na novém stadionu zvítězili nad Budějovicemi vysoko 5:1, byli na tento venkovní zápas všichni natěšení. V myšlenkách byla i výhra v minulém ligovém ročníku, kdy Hradec v Ostravě rovněž získal všechny body. Proč by se to tedy nemohlo zvládnout i nyní? A jistě by se to povést mohlo, kdyby se hostům podařilo alespoň nějakou kloudnou akcí ohrozit soupeře.

Zápas

Na Baníku byla znát touha uspět a ostravský mančaft se od začátku snažil uspokojit své fandy, seč mohl. Nelze říct, že by se o to samé Votroci nervali rovněž, ale ti jako by nevěděli, kudy kam. Avšak i přesto, že černobílí po většinu času objektivně tahali za kratší konec (ofenzivu v tomto reportu nemá vůbec smysl rozepisovat), nepustili Ostraváky dlouho k otevření skóre. No a v okamžicích, kdy hradecký defenzivní val selhal, nastoupil famózní Bajza. A k dobrému brankáři patří i kousek toho štěstí. Tak jako tak, když už se zdálo, že si Baníci vylámali v útoku všechny zuby a my i přes to všechno trápení získáme bod, přišlo nastavení. A v něm nás domácí totálně vypekli. V 92. minutě sektor hradeckých příznivců totálně zmrazil ostravský záložník Buchta, kterému se podařilo utéct s míčem, projít přes Františka Čecha, aby nakonec z velkého vápna prorazil za záda brankáře Bajzy. A jelikož se hraje do poslední minuty, rozjásat stadion se v samotném závěru podařilo i útočníku Abdullahu Tankovi. V 96. minutě tedy Hradec ztratil na Ostravu 2:0 a s tímto výsledkem se utkání ukončilo.

Sestava Votroků: Bajza – Klíma, Heidenreich, Čech (90+4. Dancák) – Gabriel, Kučera (75. Pudhorocký), Kodeš, Horák – Šašinka (46. Rada), Vašulín (83. Juliš), Pilař (83. Ševčík)

Fandění, návštěvnost a vše okolo

Co se týče výkonu výjezdníků, zde se také nemá smysl moc rozvádět. Ať už to bylo vlivem dění na trávě, dlouhou cestou, úmornými teplotami či nadmírou piva, podpora vázla jako už dlouho ne. Nevůle doplnit spíkra o buben (nebo doplnit k bubnu spíkra, jak kdo chce) také k dopingu nic nepřidala. Na to, že se výjezdu zúčastnilo slušných 46 kousků, to byla naprosto promarněná šance něco předvést. Proti tribunám místních fanatiků je to samozřejmě pro hosty těžká práce, ale vždycky jsme se alespoň snažili. Velká škoda.
Po utkání máme u vchodu do sektoru hostů zpestření výjezdu, když nás přes plot provokují desítky chacharů. Jak by to asi vypadalo, kdyby zápas skončil remízou? Provokovali by také? Nemyslím si.

Fotogalerie

(autoři fotek: Luboš Lorinc, Jiří Bezucha, Dalibor Durčák)

Závěr

Teď už se ale soustřeďme na další zápas, ve kterém se nám na Malšáku postaví Zlín. Na trávníku to jistě zafunguje lépe. Věřme, že se to povede i v Sektoru G.