Zimní příprava je za námi, za týden startuje jarní část ligy!

Hradečtí fotbalisté za sebou mají zimní přípravu před jarní částí ligy. Votroci nabírali tréninkové dávky nejprve doma v Hradci Králové, poté vyrazili na soustředění do turecké Antalye. Během přípravy sehráli černobílí hned několik zápasů, za sebou mají už také generálku před venkovním zápasem s Viktorkou Plzeň, který je na programu 28.1. od 15 hodin.

Podzimní část sotva odzvonila a “Votroci” po necelých dvou týdnech nastoupili v zimní Tipsport lize, kde změřili síly s Mladou Boleslaví, Varnsdorfem a Chrudimí. Téměř většina A-týmu dostala volno, a tak měli možnost ukázat se hráči z širšího kádru, béčka a dorostu.
Na úvod jsme sehráli utkání s Mladou Boleslaví, které jsme podlehli 2:5. O naše branky se postarali Jurčenko s Kadrmasem.
Do druhého zápasu naskočili naši mladíci tentokrát proti Varnsdorfu, ale i ten byl nad naše síly a deklasoval nás 1:6. Jedinou branku Hradce Králové zaznamenal Hodač.
Třetí utkání sehráli naši fotbalisté na umělce v Hradci Králové, kde se poměřili s týmem Chrudimi. V tomto utkání už se představili hráči A-týmu, kteří šli po brance Kubaly do vedení. Během zápasu si vypracovali i spoustu dalších šancí, ale bohužel se trápili v zakončení. Do poločasu se prosadil hostující Látal a vyrovnal na 1:1. Deset minut před koncem druhé půle se prosadil ještě chrudimský Řezníček a hosté zvítězili 1:2.
Hradečtí tak v Tipsport lize nezářili, připsali si tři porážky se skórem 4:13.

Před odletem do Turecka jsme poměřili síly v hlavním městě s pražskou Slavií. Za hradecké barvy poprvé nastoupila nová akvizice Pudhorocký, který přišel z pražské Sparty. I přes slušný výkon nakonec prohráváme nejtěsnějším výsledkem 1:0 po brance Usora. Velkou šanci v zápase měl Jurčenko, ale i domácí měli možnost dát více branek. Trenér Koubek po tomto zápase počítal ztráty, když musel nuceně vystřídat Ševčíka s Vašulínem.

Do Turecka nakonec odcestovali všichni kromě Ondry Ševčíka, který zůstal doma. První dny v Turecku strávili naši borci vinou počasí především v posilovně. Do dalších dní už se počasí docela vybralo, a tak jsme mohli sehrát domluvené zápasy.
Naším prvním soupeřem byl polský účastník Ekstraklasy Miedz Legnica. V zápase jsme prohrávali od 8. minuty 0:1. Ve druhé půli se z penalty prosadil Pavel Dvořák, nicméně za hosty se ke konci utkání během tří minut dvakrát prosadil Zapolnik a hradečtí tak v přípravě opět prohráli – 1:3.
Proti Kisvárdě se nám dařilo střelecky, do poločasu se prosadili Koubek, Novotný a Kučera. Další branka už v zápase nepadla a Votroci si tak konečně po sérii porážek připsali vítězství.
V generálce na ligu jsme podali opět vynikající výkon. V souboji s polskou Lechií se po deseti minutách zapsal mezi střelce Gabriel. Ve druhé půli se dvakrát zapsal do listiny střelců Matěj Koubek a černobílí zvítězili s přehledem 3:0.

Zimní příprava

  • FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 5:2 (2:1) G: Jurčenko, Kadrmas
  • FC Hradec Králové – FK Varnsdorf 1:6 (0:3) G: Hodač
  • FC Hradec Králové – MFK Chrudim 1:2 (1:1) G: Kubala
  • SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
  • FC Hradec Králové – MKS Miedz Legnica 1:3 (0:1) G: Dvořák
  • FC Hradec Králové – Kisvárda FC 3:0 G: Koubek, Novotný, Kučera
  • KS Lechia Gdaňsk – FC Hradec Králové 0:3 G: 2x Koubek, Gabriel

Příchody/odchody

S hradeckými fotbalisty dostal svolení se připravovat Petr Pudhorocký, jehož přestup se stále ladí.
S Votroky se v zimní přestávce rozloučil Otto Urma, který vinou zranění ukončil profesionální kariéru. Do druholigového Táborska pak odešel na přestup Jirka Kateřiňák. V nedalekém Chlumci pak bude hostovat David Doležal.