6. kolo: Bohemians 1905 – FC Hradec Králové 2:1 (1:0)

V neděli 27. srpna se o deštivém odpoledni odehrál souboj mezi Bohemkou a Votroky. Oba týmy šly po vítězství slibující odstup, respektive posun v ligové tabulce.

Zápas

Votroci v hledišti byli celý týden natěšení, co jejich borci předvedou, bohužel toho však nakonec nebylo mnoho. Asi se nemá smysl vymlouvat na terén. Tomu sice počasí dalo co proto, stejně nepříjemné podmínky však platily i pro klokany. Ti se ke hře po celou dobu stavěli důrazněji než černobílí a byli tak po valnou většinu doby nebezpečnější. Skóre se po ostrém nástupu domácích měnilo už v osmé minut, kdy se nádherně pod víko hradecké brány trefil Kovařík. Ten dokonce úřadoval o několik minut později znovu, gól byl však pro ofsajd neuznán. Do konce prvního poločasu se Hradečtí na odpověď nezmohli.

Druhý poločas došlo hned zkraje ke střídání v řadách Votroků, trenér vyměnil hned tři špílery. Hra se od tohoto okamžiku dočkala znatelného zlepšení, které v šedesáté sedmé minutě vyústilo ve vyrovnávací branku. Sektorem hostů lomcuje euforie. Následující chvíli se Votroci velmi nadějně rvou o otočení zápasu, nicméně neúspěšně. Jejich snaha je však víc než nešťastně potrestána, když se z více méně ojedinělého protiútoku trefuje – kdo jiný než Kovařík. Hradec okamžik po inkasování dvojitě střídá, nicméně ofenziva východočeského mančaftu je již utlumena a nebezpečnějším týmem jsou tak opět domácí. Ke konci utkání se vydatně žlutí, a to převážně na straně domácích. Ke změně výsledku však už nedochází a Hradec tak v šestém kole vychází bodově naprázdno.

Sestava Votroků: Bajza – Klíma, Heidenreich, Leibl (46. Šašinka) – Kučera, Kodeš, Dancák (79. Pudhorocký), Horák (86. Ševčík) – Pilař (46. Harazim), Vašulín, Krejčí (46. Juliš)

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Celková návštěvnost nebyla nikterak oslnivá, po povedené sezóně klokanů jsme od nich čekali daleko vyšší návštěvu. Nás dorazilo do sektoru hostů nakonec celkem 141. Číslo to není ani malé, ale ani vysoké, nicméně jsme věřili, že nás dorazí daleko víc. První poločas si doping bere na starosti Bíťa, druhou půli Tauchy. Jede se prakticky nonstop i skrze herní i meteorologickou nepřízeň.
Domácí kotel neměl vyvěšené žádné hlavní vlajky ani aktivně nefandil nějak výrazně, takže zřejmě neoficiální bojkot po prohlášení jejich vedení k pokutám za pyrotechniku.

Klobása dobrá, pivo hnusné. Za zmínku stojí i klasická pražská přefízlovanost – koňáci, dodávky s tlampači, zástupy želv čekající na příležitost. Vršovice však nakonec opouštíme i přes nějaké ty strkanice s chrániči a pomahači v plném počtu.

Fotogalerie

(autor fotek: Luboš Lorinc – fchk.cz)

Závěr

V příštím utkání se chystáme na Olomouc. Zde věříme v udržení dosavadní domácí neporazitelnosti, přestože to tentokrát nebude vůbec lehké (ale – to nakonec nebylo nikdy). Proti Bohemce jsme fandili solidně, tak to jistě zopakujeme!