11. kolo: FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:3 (0:2)

Po nejtěsnějším možném vítězství v poháru a remízovém zápase v Pardubicích se Votroci o nedělním odpoledni postavili klubu, který má od začátku aktuálního ročníku skutečně našlápnuto – pražské Spartě. Malšovický stadion byl již nějakou dobu zcela vyprodán, hradecký fanoušek se tak mohl těšit nejen na parádní atmosféru, ale i dobrý fotbal.

Zápas

A toho se divákům v jedenáctém kole F:L opravdu dostalo, no k naší lítosti však především ze strany hostujícího celku. Letenští jsou letos obzvlášť těžkým soupeřem a prokazovali to již od prvních minut. A úvodní tlak se Spartě zúročil, když už v patnácté minutě jdou do vedení zásluhou záložníka Karabce. O chvíli později se však odehrává významná věc – rozhodčí posílá do šatny druhou žlutou Olatunjiho a Hradec tak jde do početní výhody. Ani to však nemá na průběh hry velký dopad. Ačkoliv se Votroci snaží probít přes pražský val a vytvářejí si i pár slibných situací, střely končí vedle či bezpečně v rukavicích gólmana. I nadále se prosazuje vysoká individuální kvalita hráčů pražského týmu, který nyní navíc těsněji semknul při vědomí vlastního oslabená. Ochlazení hradeckých nadějí na vyrovnání je podtrhnuto v pětatřicáté minutě, kdy stav navýšil již jednou úspěšný Karabec. Pro něj je to pro tuto sezónu už třetí zápis. Do konce poločasu se pak už nic převratného neudá.

Pravověrní fans do druhého dějství vstupují s myšlenkou „jasné Csaplárovky“, zbytek stadionu – no těžko říct. Hra se v podání domácího mančaftu příliš nemění, nicméně Sparta si už víc hlídá obranu, jeden chybějící hráč je přeci jen znát. V 64. minutě Lízátka konečně zase ožívají, když se po skrumáži ve sparťanské bráně prosazuje Venca Pilař! Všichni na stadionu se nyní upínají k vyrovnání, víc už by byl patrně zázrak. Síly však dochází nejen Pražákům, podobně to mají i Votroci. V 71. minutě tak po chybě domácích uniká do brejku útočník Kuchta a podařeným lobem brankáře Bajzu překonává. Opět dvougólové manko už do konce druhého poločasu vydrží a Hradec tak se Spartou ztrácí v poměru 1:3.

Sestava Votroků: Bajza – Klíma, Ševčík, Čihák, Horák – Kodeš (70. Kučera), Dancák (46. Hais) – Harazim (46. Rada), Krejčí st. (83. Šašinka), Pilař – Vašulín

Fans

Stadion je poprvé naplněn díky návštěvě z Letné a hostující sektor o sobě dává dostatečně vědět. Ani Votroci však nezahálí. A tak přestože se zápas vyvíjí proti hradeckým představám, nenecháváme se strhnout malomyslností. Jede se s větší či menší vervou v podstatě přes celý zápas. V akci jsou konfety, balónky, papírky i mávací vlajky. Optická prezentace se vydařila. Hostující sektor si tentokrát mimo početné hlasivky nic nepřivezl.

Fotogalerie

(autor fotek: Jiří Bezucha – fchk.cz)

Jiné

Po reprezentační pauze Votroci zajíždějí do Karviné, kde se pokusí zajistit nyní velmi důležité body. Zatím Hradci výsledky mančaftů ze spodu tabulky přejí, nicméně stačí zaváhat a jsme v červené zóně. Pořád však jsme jen ve třetině ligy!