10. kolo: FK Pardubice – FC Hradec Králové 1:1 (1:0)

V 10. kole se odehrála bitva mezi domácími Pardubicemi a Hradcem Králové. Oba týmy si rozhodně nic nedarovali, při absenci domácího kotle měli jasnou převahu hradečtí a v hledišti dominovali. Na hřišti skončilo nakonec utkání remízou 1:1, za Votroky vyrovnával svým prvním ligovým gólem v hradeckém dresu Hari!

Zápas

Utkání přineslo spoustu šancí, naši největší měl v prvním poločase Vašulín, ale Budínského nepřekonal. Na druhé straně se naopak zastřelovali hráči Pardubic. Do vedení se domácí dostali po nařízené penaltě, které předcházely nesmyslné chyby, které se fotbalisté učí už v přípravce (nekopat míč před vlastní bránu), a to se nám bohužel vymstilo.

Ve druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání, ale to nepřicházelo. Naopak zahrozili domácí, jmenovitě Hlavatý, který měl na noze gólovku, ale díkybohu selhal. Poté si vypracovali několik gólových příležitostí hradečtí, nejprve střílel svou slabší nohou Krejčí, dále hlavičkoval Pilař, ale brankář byl bezchybný. Nestačil až na centr Pilaře a následnou hlavičku Štěpána Harazima, který vsítil svůj premiérový ligový gól v hradeckém dresu. Po vstřelené brance jsme měli ještě minimálně jedno tutovku a po ní ještě následnou dorážku, ale míč v síti bohužel neskončil, a tak se body zřejmě spravedlivě dělily.

Sestava Votroků: Bajza – Klíma, Čihák, Ševčík, Horák – Kodeš, Dancák – Harazim, Krejčí (90. Kučera), Pilař (86. Juliš) – Vašulín (84. Hais)

Fandění, ultras a vše okolo

Na zápas jsme vyrazili hromadně vlakem, na utkání pak společným pochodem. Několikrát o sobě dáváme vědět a “zdravíme” naše spoluobčany z Opičí rokle.
Sektor hostů byl beznadějně vyprodán a několik dalších Votroků se utábořilo ve vedlejším sektoru. Fandění je po celý zápas na solidní úrovni, především ve druhé půli to byl solidní fanatismus. Prezentaci, jak už je tradicí, na derby žádnou nemáme (nejsme schopni splnit x podmínek pardubického klubu), ale odpalujeme několik kusů pyrotechniky, jenž vytvořily pěkný efekt.
Po utkání probíhá klasická děkovačka, poté míříme opět hromadně na vlakové nádraží a valíme do svých domovů.
Holky vybraly do choreofondu 4 055 Kč, moc všem děkujeme!

Fotogalerie

(autoři fotek: Luboš Lorinc – fchk.cz, fanoušci)

Závěr

Derby se povedlo, na tribunách jsme vládli, velká škoda výsledku, že jsme si neodvezli všechny tři body. Musíme dál makat a bude to jen a jen lepší, třeba už v dalším zápase, který odehrajeme doma se Spartou Praha.