5. kolo: FC Hradec Králové – FC Zlín 2:0 (1:0)

Druhý zápas na novém stadionu – druhé vítězství! Hradečtí fotbalisté v 5. kole FORTUNA LIGY hostili na svém novém stadionu FC Zlín. Zápas za úmorného vedra skončil vítězstvím Votroků 2:0. O branky se postarali Adam Gabriel a Daniel Horák.

Zápas

První vážnější šance přišla až po čtvrt hodině hry. Krejčího centr vyškrábl Dostál svými konečky prstů. Poté se krásně uvolnil výborně hrající Krejčí, přihrál Pilařovi, ale ten míč poslal mimo Dostálovu branku. Po pitné pauze se osmělili i hosté. Pokusy Janetzkého a ani Ndyaie k ohrožení branky nevedly. V nastaveném čase se přeci jenom skóre měnilo. Po rychle vhozeném autu Krejčího narýsoval Kodeš nádherný centr na hlavu Adama Gabriela a ten se nemýlil – 1:0.

Žlutomodří nastoupili do druhého poločasu jako vyměnění a připravili tak nepříjemné chvíle pro domácí obranu. Ta však fungovala na jedničku s hvězdičkou a nepřipustila žádné ohrožení Bajzovy branky. Hradeckým hlavně zatrnulo při výborné akci Slončíka, ale ten trefil jen boční síť. O pár minut později bylo veseleji na druhé straně. Vašulín se dostal do úniku, kde ho doběhl jeden z obránců Zlína. Akce však pokračovala, Váša si míč zasekl, předal Krejčímu a ten nádhernou přihrávkou vybídl ke skórování Dana Horáka, který prostřelil bezmocného Dostála – 2:0. Hradec mohl navýšit skóre, ale jeho pokusy už k brankám nevedly, a tak si připsal do tabulky krásné tři body za výhru 2:0. Gólman Hradce předvedl výborný výkon a připsal si první čisté konto v sezóně.

Sestava Votroků: Bajza – Klíma, Heidenreich, Leibl (65. Ševčík) – Gabriel, Kučera, Kodeš, Dancák (46. Rada) – Pilař (65. Horák), Krejčí (82. Juliš) – Vašulín (90. Čech)

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Do Malšovické arény si tentokrát našlo cestu 8 567 diváků. Hradecký kotel byl opět slušně zaplněn a hnal své oblíbence po celý zápas za vítězstvím. Sektor G se stejně jako v předešlém utkání snažil zapojovat do fandění i ostatní tribuny, ať už pomocí odpovídaček či hradecké vlny. Atmosféra byla parádní! Prezentaci si tentokrát kotelníci nepřipravili žádnou, o to víc se však opřeli do supportu a vítězná děkovačka z hráči, ta měla tentokrát ještě větší grády než s Budějovicemi.

Na utkání dorazilo také pár desítek Ševců, kteří přijeli podpořit svůj tým. Fotbalisté Zlína venku nevyhráli už několik zápasů, takže všechna čest všem, kteří dojeli podpořit svůj tým. Omlouváme se Ševcům, že neměli k dispozici stupínek pro spíkra, který musel být kvůli úpravám sektoru demontován, ale brzy by se měl opět vrátit na původní místo.

Fotogalerie

(autor fotek: Luboš Lorinc – fchk.cz)

Závěr

V příštím utkání zajíždíme na půdu klubu Bohemians 1905, tento duel odehrajeme v neděli 27.8. od 15 hodin ve vršovickém Ďolíčku.