V neděli “doma” proti Slavii!

Ve 23. kole hostí fotbalisté FC Hradec Králové v mladoboleslavském azylu pražskou Slavii. Jde o souboj sedmého celku s prvním týmem, který je naplánován na neděli 27. února od 15:00.

Slavia hned v úvodním ligovém zápase tohoto roku nečekaně prohrála doma s poslední Karvinou 0:1 a tím přerušila úctyhodnou sérii bez porážky. Poté vypadla se Spartou ve čtvrtfinále MOL Cupu. Po vypadnutí z poháru už sbírají jen výhry. Dvě ligové (1:0 Slovácko a Bohemians) a jedna evropská s Fenerbahce, se kterými hrají ve čtvrtek odvetu.
Jak už jsem výše avizoval, tak Slavia se nachází v čele Fortuna ligy. Má na svém kontě 54 bodů, stejný počet má i druhá Viktoria Plzeň.

Domácí Hradec se nachází na sedmém místě s 27 body. Stejný počet bodů má i 6. Boleslav a osmé České Budějovice. O dva body níž jsou postupně Olomouc, Liberec a Zlín, který se po novém roce zvedl a je jedenáctý. Jedenáctá příčka zaručuje hraní ve skupině o udržení. Z pohodlného náskoku už jsou jen dva body.

Votrokům tedy nezbývá nic jiného než se pokusit porazit pražský celek a získat tak veledůležité tři body do tabulky. Na výhru čekáme od 16. kola, kdy jsme “doma” porazili Karvinou 1:0. Od té doby spíše plichtíme a jak říká trenér Koubek, “jedeme veverčí metodou”.

V neděli bude důležitá také podpora našich “Votroků” přímo v hledišti. Sešívaní dostali 300 lístků, takže o suprovou atmosféru nebude nouze. Pojďme však i my přiložit hlasivky k dílu a nenechat jim to v hledišti zadarmo. Naši kluci na nás budou určitě spoléhat, proto musíme do Bolky všichni vycestovat!

NIC NEŽ HRADEC!