Pohár pro nejužitečnějšího hráče – vyhlášení výsledků

Votroci, máme pro vás výsledky ankety o nejužitečnějšího hráče FCHK sezóny 2021/2022. Umístění na medailových pozicích určitě většina z nás předpokládala, ale pro příští ročník by bylo super, kdyby se zvětšil počet hlasujících, kterých bylo letos pouze devětadvacet.

Pro tento ročník jsme vyzkoušeli hlasovací model pouze jednoho hlasování po odehrání celé sezóny. Rozhodli jsme se však, že od příští sezóny se zase bude hlasovat dvakrát, tedy po uplynutí podzimu a poté po odehrání jarní části. Důvodem je třeba to, že Otto Urma s Pavlem Dvořákem byli téměř celé jaro zraněni, a tak je jejich hodnocení ztížené.

Nyní už přejdeme k samotnému vyhlášení výsledků. Jak už jsme psali na začátku, asi pro nikoho není překvapení, která jména se objevují na prvních třech pozicích, všichni si to právem zaslouží, ať už se jednalo o komety sezóny nebo hráče, kteří byli po celou sezónu velmi produktivní.

Na bronzovém místě skončil Jan Mejdr, který v Hradci předváděl po celou sezónu skvělé výkony, vsítil svůj premiérovou branku v nejvyšší soutěži a k ní přispal senzačních sedm asistencí. Na pozici stříbrné se umístil zkušený středopolař Kuba Rada. Pětatřicetiletý “Radič” si určitě ani ve snu nepředstavoval, že se mu sezóna takto povede, nasázel v ní solidních devět branek, většinu ze standartních situací, ale tu nejhezčí v “domácím” zápase s Plzní, která klidně mohla aspirovat na Gól roku. Vítězem ankety se stal kapitán Votroků Adam Vlkanova, jehož jméno se na putovním poháru objeví už počtvrté. Vlčák v sezóně zářil, byl tahounem mužstva a stal se nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Zaznamenal 8 gólů a pyšnit se může i stejným počtem asistencí.

Nejen třem nejlépe umístěným, ale všem hráčům, byť zasáhli třeba jen na minutu chceme poděkovat, jak reprezentovali naše královské město a přejeme, aby se jim dařilo i v sezóně následující.

Konečné pořadí:

  1. Adam Vlkanova (42%)
  2. Jakub Rada (18,5%)
  3. Jan Mejdr (13%)

Putovní pohár bude vítězi předán po dohodě s vedením FC HK, buď na předsezónní besedě nebo na jednom z tréninků našeho A-týmu!

Vlčáku, gratulujeme!