4. kolo: Bohemians 1905 – FC Hradec Králové 1:2 (1:2)

Odložené utkání 4. kola s Bohemians vyšlo Votrokům na jedničku. Hradec se ve 23. minutě dostal do vedení zásluhou Kubaly, o sedm minut později náskok navyšoval kapitán Vlkanova. Do první přestávky se sice na druhé straně trefil z penalty Puškáč, jenže druhá polovina duelu už branku nenabídla, takže Hradec má na svědomí první ligovou porážku Bohemians v této sezóně!

Zápas

Počasí se v hlavním městě neumoudřilo ani v náhradním termínu zápasu mezi Votroky a Bohemians 1905, ale na kost promočené fanoušky obou týmů určitě musel hřát fotbal. Hned v první minutě se do šance hnal Daniel Vašulín, ale jeho pokusu chyběla razance, takže Valeš si připsal první zákrok. Druhý musel vytáhnout ve 14. minutě, když si Ryneš výborně zasekl míč ve vápně a zacílil na bránu, jenomže domácí brankář míč vytáhl na břevno.

Po čtvrthodině hry se osmělila také Bohemka, která zaútočila dlouhým pasem Köstla na Puškáče. Reichl se rozhodl vyběhnout z brány a byť byl u míče později než útočník klokanů, gólem tato akce neskončila, protože střela šla vedle. První branka padla ve 23. minutě. Adam Vlkanova si skvěle pohybem řekl o míč u levé lajny, poslal střílený pas do vápna, který zakončil Vašulín a na dorážku číhal Filip Kubala, který jen doklepl míč k tyči a mohl jít slavit.

O sedm minut později se Hradečtí radovali podruhé. Milimetrový centr poslal do vápna Jakub Kučera přesně na hlavu nejmenšího muže na hřišti Adama Vlkanovy, který opět ukázal, že góly umí dávat i hlavou. Ve 37. minutě euforii Východočechů trochu přibrzdil sudí Zelinka, který se na výzvu kolegy u videa šel podívat na souboj Kodeše s Jánošem a vyhodnotil jej jako penaltový. David Puškáč měl při penaltě štěstí, protože Reichl skvěle vystihl směr, ale míč přesto skončil za jeho zády. V poločase tak bylo skóre 2:1 pro Votroky.

Klokani nastoupili do druhého poločasu hodně aktivně a bylo evidentní, že se budou snažit tlačit co nejvíce do útoku. V 53. minutě dostal míč ve vápně skvěle proti noze Hronek, ale jeho placírka zamířila vedle pravé tyče Reichlovy brány. O pár vteřin později pro změnu zakončoval Puškáč, ale hostující defenziva srazila míč na roh. Povedenou dvouminutovku Bohemians zakončil opět Hronek, tentokrát střelou bez přípravy, ale jeho koníček lízl břevno a skončil za bránou.

Hradečtí byli pod tlakem a potřebovali také zahrozit, tak za to vzal Jakub Rada ze střední vzdálenosti, ale Valeš byl u své levé tyče včas a vytáhl pěknou robinzonádu. Hrálo se v obrovském tempu, takže o minutu později měl šanci zase Jánoš, ale svoji hlavičku poslal vedle brány.

V 64. minutě předvedl výbornou akci Filip Kubala a pořádně protáhl brankáře Bohemians. Poté se hra trochu zklidnila, Východočeši se mnohem více soustředili na bránění jednogólového náskoku. Občas ale zahrozili, jako třeba v 81. minutě, kdy Ševčík šajtlí hledal Vašulína, kterému chybělo pár centimetrů. Poslední minuty byly pro obranu Votroků krušné a létalo to kolem jejich brány všemi směry, nakonec však žádný míč neskončil za Reichlem. Hradec tak vyloupil Ďolíček a připsal si tři body.

Sestava Votroků: Reichl – Klíma, Ševčík, Čech – Kučera, Rada (82. Gabriel), Kodeš, Ryneš – Kubala (75. Prekop), Vašulín, Vlkanova (90.+2 Novotný)

(autor článku: fchk.cz)

Fandění, ultras a vše okolo

Přeložení termínu utkání na pondělní večerní termín se nepochybně podepsalo na počtu výjezdníků. I přes zpočátku velmi nevlídné počasí se v sektoru hostů schází cca dvacítka fanoušků. Už od nástupu obou týmů na promočený trávník o sobě dáváme vědět pokřiky. Ty následně pokračují v kombinaci s chorály. Nestálo se v ucelené skupině, ale spíše roztroušeně ve všech řadách. A ačkoliv byl počet slabší, tak se do kvalitního fandění zapojuje takřka celé obsazení sektoru. Možná že i opravdu všichni, ale přes nasazené kapuci a provazy vody to nebylo tak zřetelně vidět 😊 Dva góly v krátkém sledu byly vítaným povzbuzením do další fandící aktivity. Předváděná hra Votroků v první půli stála za hlasitou podporu, a to i přesto, že domácí před pauzou proměnili penaltu. V přestávce následovalo doplnění pivních tekutin. Support pokračoval i po změně stran, kdy už slejvák trochu polevil. Domácí na pažitu přitopili pod kotlem, ale Votroci šance přečkali a po závěrečném hvizdu tak vypukla euforie. Následovala společná děkovačka na Když hraje Hradec. Hráči vyslyšeli i výzvu Pojďte mezi nás, takže jsme si všichni i přes ty zelené sítě s našimi bojovníky plácli a vydali se směr domov.

Přestože v sektoru byla většina méně známých tváří, tak lze jednoznačně ocenit, že byli hlasivkově i tleskáním aktivní. Vlajky tentokrát necháváme v suchu doma, zbytečné je tahat do takové nevlídné sloty 😉

Co se týče domácích, tak ti si na začátku připravili choreo s parafrází věty z filmu Kulový blesk. Slovo sklep nahradili slovem vlajky (takže v bublině byla věta: Vlajky máte? A mohla bych je vidět?). Velké dvoudílné choreo jim nejdříve jaksi nešlo pořádně vytáhnout. Na prezentovanou narážku na zbabělé krádeže našich vlajek mimo stadiony jsme jen reagovali tradičním pokřikem o Bohemians a pražských ….synech. Jinak byli domácí slyšet dost.

Fotogalerie