15. kolo: FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

V neděli 6. listopadu se na Stadionu U Nisy odehrálo 15. kolo Fortuna ligy, kde se naši borci pokusili Liberecké zaskočit a přiklonit nějaký ten bod do hradecké kasičky. Již dlouhá léta jsme z tohoto místa nic nepřivezli, a tak se dal čekat klasicky těžký zápas.

Zápas

Kdo však předpokládal obrannou hru a pokusy o brejky, ten tentokrát mýlil. Oproti předcházejícím duelům na zdejším trávníku jsme totiž od začátku do konce předváděli nadstandardně dobrou hru a po několik dlouhých úseků se nám dařilo místní zaskočit. A to i přes to, že už ve čtrnácté minutě dostáváme nešťastný gól od van Burena, pro něhož to již byl devátý zářez v této sezoně. Votroci se rozhodně nezalekli, do poločasu však ani přes převahu ve střelách a v rohových kopech skóre nezměnili. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Hradec byl sice víc na míči, domácí obrana však Votroky ke střelám nepouštěla. Naopak z toho mála, co si Liberec v druhé půli dokázal vytvořil, efektivně zaúřadoval – v 76. minutě totiž navyšuje na 2:0 bosenská akvizice Rondić, pro kterého to znamenalo premiérovou branku v dresu severočeského klubu. I poté Hradečtí ve svých snahách nepolevují, bohužel bezvýsledně. Ani tento rok se nám tedy na zdejším hřišti prolomit sérii neúspěchů nepovedlo.

Sestava Votroků: Reichl – Klíma, Čihák, Smrž – Harazim (70. Koubek), Kodeš, Kučera, Ryneš – Rada – Kubala, Vašulín

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Zcela jiné to však bylo v hledišti. Výprava fanoušků z Hradce byla solidní a těch několik desítek si to skutečně přijelo užít. Dařilo se rozjíždění chorálů i pokřiky, navíc přes absenci bubnu. Jaký to rozdíl oproti tomu, co se často odehrává doma (no, v Boleslavi). Byli jsme slyšet – a to z nezávislých zdrojů výrazněji, než Liberečáci. O to víc škoda, že se doping nepodařilo na hřišti přetavit. Všichni by si to za svůj výkon zasloužili.

Fotogalerie

(autoři fotek: Lubko – fchk.cz, fans)

Závěr

Nakonec se tedy pakujeme s nulou na kontě. Každopádně pevně věříme, že pokud v nadcházející předehrávce se Slováckem Votroci prokážou takové nasazení, jako u Nisy, tři body sklidíme. Hradečku, jsme s tebou!