Příprava Votroků na novou sezónu

Fotbalisté FC Hradec Králové byli mezi prvními ligisty, kteří začali letní přípravu na sezónu 2021/22 a to pod vedením nové trojice trenérů. Votroky od nové sezóny povede Miroslav Koubek, asistenty mu budou Stanislav Hejkal a Adrian Rolko. Tato trojice nahradila úspěšné duo Zdenko Frťala – Ondřej Prášil. Jako každou přípravu, ať už je zimní či letní, tak Votroci absolvovali přípravné zápasy a také absolvovali soustředění v Písku.

Než se pustíme do přípravných zápasů, tak musíme i zmínit příchody a odchody hráčů.

Změny v kádru

V následující sezóně v hradeckých barvách neuvidíme hradeckou legendu Radima Ottmara a černohorského Vucice, dále na hostování nejspíše půjde brankář Ondřej Mach, Jakub Šípek či Filip Firbacher.
Součástí změn v týmu jsou i příchody. První posilou byl krajní obránce Štěpán Harazim, který přišel z Opavy. Z téhož týmu přišel i brankář Vilém Fendrich. Dalšími hráči, kteří jsou zatím na zkoušce, jsou Klíma z Mladé Boleslavi a Rezek s Kubalou ze Slovácka.

Příprava a soustředění

První utkání odehráli hradečtí fotbalisté ke konci června v Opatovicích nad Labem, kde změřili síly s Bohemians. Hradci se podařilo díky brankám Vašulína, Vlkanovy a nové akvizice Harazima porazit pražský klub 3:1. Tento výsledek by zcela jistě potěšil i v prvním kole ligy, že?
Poté následovalo soustředění v Písku, kde černobílí nabírali kondici a trénovali herní prvky. Ze Písku se tentokrát nám fanouškům hlásili Erik Prekop s Honzou Králem, kteří si vedli skvěle a každé shrnutí dne bylo něčím zajímavé.
Ke konci soustředění sehráli Votroci přípravný zápas s místním Pískem, který s přehledem porazili 4:0. O branky Votroků se postarali Kubala, Vlkanova a dvě vsítil nejužitečnější hráč sezóny 2020/2021 Pavel Dvořák.
Po návratu domů jsme v sobotu odehráli v Praze na Střížkově utkání s exligovou Příbramí. V tomto duelu jsme byli dle hodnocení trenéra Koubka lepším a nebezpečnějším týmem, ovšem branka padla v utkání pouze jedna, trefil se Dan Vašulín a Votroci získali zůstali v přípravě i nadále stoprocentní.
V předposledním přátelském zápase měli Votroci nastoupit proti Náchodu, který trénuje exhradecký kapelník Václav Kotal. Ze zdravotních důvodů se ale náchodský celek nemohl dostavit, a tak přijelo mužstvo Štětí. Hradečtí fotbalisté porazili svého soupeře 6:1. Do listiny střelců černobílých se zapsali Vašulín (2), Rezek, Donát, Záviška a Kubala.
Posledním zápasem a zároveň generálkou na ligu byl zápas s druholigovou Chrudimí v Holicích. Tu zvládli Votroci na jedničku a východočeský celek porazili po brankách Krále a Závišky 2:0.
Votroci v součtu odehráli pět zápasů, připsali si pět výher a skóre měli 16:2!