9. kolo: SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 4:1 (2:0)

V 9. kole F:L “Votroci” nestačili na zatím bezkonkurenční tým Slavie Praha, který neprohrál už řadu zápasů a podlehli mu 4:1. Hradečtí fotbalisté však zaslouží pochvalu za předvedený výkon, protože si sáhli na dno a odehráli zápas dle svých možností.

Utkání jsme odehráli se ctí a snažili se hrát nejlépe, jak umíme, žádného zanďoura, prostě fotbal, který nás zatím zdobí. Bohužel ani takový výkon na Slavii nestačil.
První gól jsem dostali už v 7. minutě, kdy Vildovi vypadl míč a do brány ho dorazil Kuchta – 1:0. Vildovi netřeba nic vyčítat, protože nám svými výkony v brance zajistil už hodně bodů, tentokrát si vybral slabší chybu, stane se. Po zbytek poločasu jsme se snažili o vyrovnání, měli jsme tam pár závarů a střel, ale žádná se neujala. Naopak na druhé straně se po pěkné střele k tyči prosadil osamocený Samek, jenž hrál před lety ještě v Hradci Králové – 2:0. Jeho oslava gólu se zvednutými rukami a omluvou směrem k hradeckému táboru potěšila nejednoho Votroka. Pěkný gesto, chlape!
Do druhé půle trenér vystřídal brankáře kvůli drobnému zranění, a tak si i Vizour mohl okusit atmosféru nejvyšší ligy. Trenér vystřídal i Vášu a poslal na hřiště Eržu, který potřebuje více minut na hřišti, aby se mohl ukázat. K naší smůle hned v 50. minutě dává Slavia třetí branku a opět se po krásné akci trefil Kuchta – 3:0. Když se o 9 minut později prosadil ještě Traoré a zvýšil na 4:0, většina týmů by byla na ručník, ale “Votroci” makali dál a byli velmi aktivní. Trenér ještě stáhl naše opory Donáta s Radou, aby pošetřil jejich síly do dalších zápasů a do hry nastoupil Klíma s Kateřiňákem. A právě Katy se v závěru prosadil pěknou střelou, která byla ještě tečovaná a Mandous byl bez šance – 4:1.
Po zápase jsme tak museli zkousnout hořkost porážky, ale ostudu jsme rozhodně neudělali a musíme takhle šlapat dál!

Fandění a vše okolo

Již dopředu jsme věděli, že tenhle termín zápasu pro nás nebude nejšťastnější, protože se zápas kryl s hokejovým derby proti Pardubicím, přesto se sešlo v sektoru 54 “votroků”. Dalších pár fans černobílých barev bylo ještě na jižní tribuně.
V první půli fandíme sporadicky, proti přesile deseti tisíc slávistů nemáme snad ani šanci být slyšet na hrací ploše. Přesto jsme nepřijeli jenom na výlet, ale podpořit naše kluky. Druhá půle už je o něčem jiném, po čtvrté obdržené brance utvoříme hlouček aktivních a užíváme si posledních 30 minut zápasu. Zda jsme slyšet nebo ne, nám bylo v tu chvíli úplně u prdele, my jsme si to chtěli užít stejně tak jako hráči na ploše.
Po zápase probíhá děkovačka, tentokrát bez “Hradeckého útoku”, ale i ten by si dnes naši hráči určitě zasloužili. Zápas neodevzdali zadarmo a my jim za to děkujeme!

Foto při děkovačce

V dalším kole přivítáme doma Jablonec, zápas je na programu 3.10. od 16 hodin, sraz aktivních tradičně v sektoru F. Potom následuje repre pauzu a po ní už výjezd autobusem do Zlína, na který už se můžete hlásit přes Rosiče!