8. kolo: FC Hradec Králové – FK Pardubice 2:0 (1:0)

Derby je naše, Votroci! Tak by se dalo ve zkratce zhodnotit páteční východočeské derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Votroci vyhráli oba poločasy 1:0 a zaslouženě si připsali tři body do tabulky za výhru 2:0. O branky se postarali Honza Král a Dan Vašulín.

Zápas

Prvoligové východočeské derby se odehrálo po dlouhých 61 letech! Votroci začali velmi aktivně a už ve třetí minutě srazila pardubická obrana Vašulínův pokus na roh. O pár minut později nebezpečně vystřelil Rada, ale jeho projektil skončil mimo pardubickou branku. Osmělili se i hosté, v šanci byl Toml, ten ale ve skluzu na Fendricha nevyzrál. V 15. minutě přišly dvě obrovské šance. Nejprve Vlčákovu hlavičku vyrazil Markovič na roh. Z následného rohu Dvořákova šance skončila na břevně. Poté následovala pasáž, která spíše připomínala urkutný boj než fotbalovou krásu. Tu ukončil Vlčákův nadýchaný centr, na který si naskočil nikým nehlídaný Honza Král a do horního rohu nedal šanci Markovičovi – 1:0. Hradecký gól spíš nabudil Pardubáky. Ti zahrávali několik rohových kopů, ale vše úspěšně zlikvidovala pozorná obrana. Skóre do poločasu se neměnilo ani po nebezpečné střele Kodeše.
Hradec začal druhý poločas s častějším držením míčem na svých kopačkách. Votroci obléhali pardubickou branku. V 59. minutě vybuchl radostí mladoboleslavský stánek. Mejdr ve vápně přihrál Vašulínovi a ten prostřelil Markoviče. Změna stavu se díky zásahu VAR nekonala. Byl totiž objeven ofsajd chvilku před gólovou akcí. Tento moment nastartoval pardubické k honbě za vyrovnáním, ale to by museli mít lepší mířidla, jelikož Čihák a Jeřábek míjeli několika pokusy branku Fendricha. Ke konci zápasu sehráli Votroci rohový kop. Vlkanova poslal kulatý nesmysl do vápna, tam ho štrejchl Dan Vašulín a balon doputoval k tyči a za záda Markoviče – 2:0. Gejzír radosti vybuchl „potřetí“! V nastavení mohl snížit Huf, ale Fendrich výborným zákrokem vyrazil na roh. Víc se už v zápase nestalo a Hradec mohl slavit! Votroci porazili svého rivala 2:0, připsali si třetí výhru v řadě a Vilda Fendrich si připsal třetí nulu v řadě!!!

Sestava Votroků: Fendrich – Donát, Král, Čech – Mejdr, Kodeš, Rada, Novotný – Dvořák (86. Kubala), Vašulín (90+3 Soukeník), Vlkanova (90+1 Prekop)

Fandění, ultras a vše okolo

Po 61 letech jsme sehráli derby proti Pardubicím v nejvyšší soutěži. Utkání zvlášť nenarušil ani páteční termín a snad ani to, že Votroci hrají své domácí zápasy v Mladé Boleslavi. Celková návštěva zápasu činila 1 605 fanoušků.
V sektoru „F“ se schází v černě oděném kolem dvou stovek aktivních votroků. První poločas vyvěšujeme menší vlajky skupin. Zpočátku fandění není na takové úrovni, ale postupem času se do toho dostáváme a i díky úvodní brance je support hodně slušný. V první půli se prezentujeme nápisy s textem paní Marie z Koněpůlek, která kdysi takto mluvila o Pardubicích v pořadu Kolotoč.
Ve druhé půli měníme vlajky a vyvěšujeme Ultras Hradec, Königgrätz Patriots a Crime Boys. V 70. minutě přichází na řadu naše hlavní prezentace, kdy jde nad hlavy celosektorová plachta s logem SKHK a rokem založení našeho klubu a nápisem na plotě se zněním „Jedna víra, jeden klub, Votrok vládne východu!“. Vše je po chvíli doplněno kvantem pyrotechniky, která zavoněla stadionem.
V závěru přidáváme druhou branku a kotel je v laufu, po zápase si užíváme děkovačku s hráči a trenérem.
Velký dík patří mladoboleslavské skupině FY za podporu!
Hosté překvapili počtem a solidním supportem, který nás vyburcoval ke zlepšení toho našeho. Prezentace měli dvě, víc k tomu asi nemá cenu psát, každý si jistě udělá obrázek sám.

Fotogalerie

Závěr

V dalším kole zajíždí Votroci na horkou půdu do Prahy. Votroky hostí mistrovská Slavia, která po výhře nad Klokany prodloužila šňůru neporazitelnosti na úctyhodných 53 zápasů. Tuto sérii budou chtít Hradečtí ukončit! Zda se jim to povede, uvidíme. Zápas je na programu v neděli 26. září od 19:00. Ještě před Slavií nás však čeká pohár s SK Zápy, který odehrajeme ve středu 22.9. od 15:30.