6. kolo: FC Hradec Králové – FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

V 6. kole FORTUNA LIGY hostili Votroci v mladoboleslavském azylu Viktorku Plzeň. Plzeň byla po pěti kolech na prvním místě s 15 body. Západočeši měli co napravovat, po nezdaru v evropských soutěží. Moc se jim to nepovedlo a to je dobře. Hradec vyhrál 1:0 parádním gólem Rady.

Zápas

Hradec proti Plzni nastoupil aktivně a hned v úvodu zápasu nebezpečně pálil Rada. Větší šance plzeňských plejerů přišla ve 20. minutě. Janošek zahrával přímý kop a Fendrich fantastickým zákrokem vyrazil míč. Poté přišly dvě šance na obou stranách. Nejprve svoji hlavičku neproměnil Vlkanova a Šulcův projektil též neměl gólové parametry. Gólové parametry měla šance z minuty třicáté, kdy Sýkorovu dělovku vyškrábl pohotový Fendrich. Do konce poločasu se nic nestalo, a tak stav utkání po prvním poločase byl bezgólový.
Hradec nastoupil do druhého poločasu velice aktivně… Hned v 51. minutě mohl Rada vstřelit první gól zápasu, ale Staněk byl na místě. O sedm minut později se Votroci radovali. Výbornou střelou (jeden z adeptů na gól sezóny) se prezentoval Jakub Rada. Jeho pumelice se odrazila od břevna za zády plzeňského Staňka, který byl na jeho pokus krátký – 1:0. Opařená Plzeň si téměř žádnou šanci už nevytvořila. Kdo mohl skórovat, tak byl Hradec. V 79. minutě prošel kolem obránce Mejdr a jeho přihrávku tečoval těsně vedle branky obránce Kaša. O pár minut později se skórovat nepodařilo ani nové posile. Kubala vystřelil, jeho pokus srazil jeden z plzeňských a Staněk měl plné ruce práce, aby Hradec nevedl 2:0. Votroci si vedení pohlídali a slaví tak první výhru v lize!

Sestava Votroků: Fendrich – Donát, Král, Leibl (72. Harazim) – Mejdr, Kodeš, Rada (72. Kateřiňák), Urma – Dvořák (90. Soukeník), Vlkanova – Vašulín (85. Kubala)

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Na zápas do Lokotrans arény mezi Hradcem a Plzní si našlo cestu 1.243 diváků, kteří viděli první výhru nováčka v lize. V sektoru domácích bylo asi 60 fanoušků, kteří podporovali celý zápas hradecké borce. Po gólu Kuby Rady fandění nabíralo na obrátkách… Po závěrečném hvizdu propukla obrovská radost a také se konala vítězná děkovačka! Naopak kotel plzeňských, který čítal asi 70 hlav, po obdrženém gólu téměř odpadl. Byli slyšet jen místy.

Závěr

Dalším soupeřem Votroků bude v týdnu Olympia Březová, se kterou se utkají v rámci MOL Cupu. Poté následuje repre pauza a po reprezentační pauze zajíždíme na Střelecký ostrov do Budějovic.