3. kolo: FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Třetí zápas, třetí remíza, potřetí 1:1! Šňůru neporazitelnosti držíme již od března, ale výhra už by se nám hodila jako sůl. S Libercem jsme brzy prohrávali, ale díky vyloučení hostujícího Havelky přišel náš tlak, který nám zajistil alespoň bod, když se trefil hlavou Král. Bod nakonec bereme a musíme makat dál!

Zápas

Liberec po nevydařeném vstupu do sezóny, kdy měl po dvou kolech nula bodů na kontě, začal hodně aktivně a v 10. minutě šel do vedení gólem Rabušice. Votroky tento gól však nezlomil a po 10 minutách se dočkali vyrovnávací branky, která ovšem po kontrole rozhodčího u VAR obrazovky nebyla uznána kvůli ofsajdu. Ve 34. minutě rozhodčí Proske přehodnotil žlutou kartu pro libereckého Havelku za zákrok na Vlčáka a Liberec byl najednou v 10ti (což za mě byla naše spása v tomto zápase).

Pak se již naši borci dostávali postupně do tlaku, nicméně vyrovnávacího gólu jsme se dočkali až v 67. minutě vystřídavším Janem Králem hlavou po rohovém kopu. Rohů jsme s přibývajícím časem a stoupajícím tlakem, kdy jsme Liberec téměř zavřeli na vlastní půlce zahrávali mnoho. Poslední minuty jsme odehráli ve znamení dobývání liberecké kasy, ale bez úspěchu.

Sestava Votroků: Fendrich – Mejdr, Donát, Klíma (69. Kateřiňák), Urma – Kodeš, Rada (85. Soukeník) – Prekop, Dvořák (63. Král), Vlkanova – Vašulín (85. Kubala)

Fandění, ultras a vše okolo

V sektoru “F” v našem dočasném útočišti se schází o trochu lepší počet fanatiků než na Bohemku. ALE! Hned od začátku je jasně znát, že náš “kotel” postrádá jakoukoliv organizaci: chybí buben, sektor nemá žádnou hlavní vlajku (jen dvě malé),support řídí ten, kdo dřív zařve. Po poměrně nesmělém začátku se i z tohoto počtu daří vymámit slušné fandění. Pak přišel zlom, kdy Jarin sundal triko, nechal ženu na tribuně a vrhl se do první linie, kde vyhecoval i důchodce a přiměl kulhavou kobylu do cvalu. Jeden ze srdcařů nahradil chybějící buben sedačkou a začalo to dostávat fanatický náboj. Nakonec se jelo v tempu až do konce a i děkovačka byla na úrovni. Pochvala všem a díky za podporu klukům z Bolky – FY.

Závěr

Do příštího domácího zápasu je potřeba zlepšit organizaci v kotli (support, buben, vlajky). Hlaste se do minibusu na Slovácko, další možnost získat tři body tabulky!