24. kolo: FK Varnsdorf – FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal Hradec Králové do Varnsdorfu. Do vedení šli domácí zásluhou Schöna. Votroci v kombinované sestavě vyrovnali v závěru první půle, kdy Jirka Kateřiňák našel za obranou Davida Doležala, který stanovil konečný stav na 1:1.

Zápas

Ačkoliv se v sestavě Hradce Králové objevilo několik změn, tak to od prvních minut nebylo vůbec znát. Votroci se drželi na polovině Varnsdorfu, aktivně napadali a snažili se proniknout obranným valem domácích. Z úvodního tlaku si Hradec vypracoval jednu zajímavou možnost, zpoza vápna zkusil své štěstí Daniel Vašulín, ale brankář Richter byl připravený.

Severočeši se k první příležitosti dostali ve 30. minutě a hned to byla to akce úspěšná. Vybojovaný balon uprostřed hřiště, následný rychlý protiútok, který Kocourek posunul na nabíhajícího Schöna, jenž obešel Patrika Vízka a uklidil do odkryté brány, 1:0. Hradečtí fotbalisté si nechali odpověď na závěr prvního poločasu. Jirka Kateřiňák vyslal za obranu nádherný pas na Davida Doležala, jenž před gólmanem Richterem neváhal a zařídil srovnání na 1:1.

I ve druhé pětačtyřicetiminutovce byl při chuti aktivní David Doležal, který tentokrát tvrdě vypálil z hranice vápna, míč letěl kousek nad břevno. Pak vyslal dalekonosný projektil také Jirka Kateřiňák, chyběla mu větší přesnost. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Patrika Vízka Rudnytskyy, ale hradecký gólman vše v klidu vyřešil.

V 81. minutě se k odraženému balonu probojoval varnsdorfský Kouřil, míč však šel vysoko nad. Stejně jako průběh celého utkání byl i závěr ve znamení urputného boje, nechyběla celá řada tvrdých zákroků a soubojů. Na dělbě bodů se již nic neměnilo a fotbalisté Hradce Králové tak prodlužují neporazitelnost ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE na jedenáct zápasů v řadě.

Sestava Votroků: Vízek – Čech, Král, Leibl (67. Donát) – Kateřiňák – Mejdr (67. Vučić), Doležal (79. Kejř), Soukeník, Novotný – Záviška (79. Samko), Vašulín (61. Prekop)

(článek převzat z webu fchk.cz)