23. kolo: FC Hradec Králové – FK Dukla Praha 2:1 (2:1)

Ve 23. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostili hradečtí fotbalisté na svém stadionu pražskou Duklu, kterou vede exhradecký trenér Bohuslav Pilný. Před zápasem měl východočeský celek náskok na druhou Líšeň 10 bodů, což znamenalo, že jakákoliv výhra by posunula Hradec do první ligy. A to se nakonec stalo, nejen že jsme natáhli vítěznou šňůru na deset utkání, zároveň máme tři kola před koncem jistotu postupu. Hradec po brankách Erika Prekopa a Pavla Dvořáka vyhrál 2:1 a po zápase tak mohl slavit postup do nejvyšší soutěže. Ve druhé lize strávili Votroci čtyři roky. Pojďme už k zápasu.

V prvním poločase byl k vidění krásný fotbal s šancemi na obou stranách. Hned první velkou šanci měl z přímého kopu Souček, ale Reichl bravurním zákrokem míč vyrazil. Poté se do první vážnější šance dostali Votroci. Vlkanova přihrál Dvořákovi, ten složitější příhrou dostal do šance Erika Prekopa, který z otočky vsítil první gól zápasu – 1:0. Uběhlo pár minut a mohlo být na hradecké straně veseleji, ale Kinský Prekopa v dobré příležitosti vychytal. Ve 26. minutě přišlo vyrovnání. Buchvaldek od půlky hřiště šel sám na brankáře a svůj únik nekompromisně zavěsil – 1:1. Vyrovnaný stav netrval dlouho. Pavel Dvořák, který hraje ve výborné formě, dotlačil balon po rohovém kopu za brankáře Kinského – 2:1. Před přestávkou měl ještě šanci Dvořák, ale minul branku. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Hradec.
Na začátku druhého poločasu nám výrazně pomohl hráč Dukly Šebrle. Tento mladý player si neuvědomil, že má už žlutou kartu na kontě. Erik Prekop se mohl dostat do úniku avšak byl nedovoleně zastaven a po druhé žluté se musel hráč Dukly poroučet předčasně do kabin. Hradec od té doby kontroloval zápas. Vytvořil si pár nadějných příležitostí, ale Dvořák přestřelil a poté Vlkanova vyprášil rukavice Kinského. Zápas se už prakticky dohrál za potlesku tribun a fotbalisté FC Hradec Králové dokázali protáhnout sérii na deset vítězných zápasů za sebou!

Sestava Votroků: Reichl – Mejdr, Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (88. Soukeník) – Prekop (83. Záviška), Dvořák, Vlkanova – Vašulín (72. Kateřiňák)

Fandění, ultras a vše okolo

Nejdříve než začneme hodnotit fandění, tak chceme poděkovat klubu, že umožnil nechat se testovat přímo před utkáním u pokladen a vyšel tak fanouškům vstříc.

Dále se chceme vyjádřit k pomalované buňce a areálu stadionu našimi rivaly. Buňka našeho fanklubu sloužila jako takový skládek, několikrát se stala útokem ultras z nepřátelských táborů. My, jako fanklub jsme se vždy postarali o opravení buňky, aby zase vypadala k světu. Po přemalování před zápasem s Duklou jsme se rozhodli, že je již zbytečné něco opravovat. Buňka bude brzy odstraněna a ty dětské čmáranice na stadionu už také nebudou nikoho trápit, neboť za dva roky vyroste stadion nový a s ním i nový sklad.

Co se týče fandění, tak to bylo snad po více než roce na slušné úrovni. Fandilo se totiž na montovačce, východní tribuně a několik desítek fans i za branami stadionu, konečně mělo utkání atmosféru.
Zápas mohl sledovat omezený počet diváků, který byl jistě spokojen po závěrečném hvizdu. Po zápase probíhaly oslavy hráčů na hřišti a poté následovala postupová děkovačka hráčů s fanoušky, ve kterém se střídaly oba tábory.

Votroci se po dnešní výhře mohou těšit na souboje se Slavií, Spartou, Baníkem, Plzní, ale také derby s Pardubicemi. JSME PRVOLIGOVÍ!!!