21. kolo: FC Hradec Králové – FK Blansko 1:0 (0:0)

Ve 21. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítal do Hradce Králové nováček ligy z Blanska. V tomto souboji padl jediný gól a to z kopačky Pavla Dvořáka, který proměnil pokutový kop. Hradec si tak připsal osmou výhru v řadě!

Zápas

Domácí fotbalisté od začátku utkání byli aktivnější. Už v 7. minutě mohl otevřít skóre Vašulín, ale Halouska střelu vyrazil. Poté přišla pasáž, která moc šancí nenabídla. Velká šance prvního poločasu přišla ve 36. minutě, kdy Prekop zcela sám překopl branku Blanska Před koncem poločasu přišly ještě dvě šance Votroků, ale ty zůstaly nevyužity. Do kabin se šlo za stavu 0:0.
Hradec začal druhý poločas obrovským náporem, ale ke změně skóre to nevedlo. Ve dvou velkých šancí byl Daniel Vašulín, kterému nebylo souzeno vstřelit úvodní branku střetnutí. Po hodině hry se v akci objevil znovu Vašulín, ale mířil těsně vedle. Těsně vedle branky Blanska pálil i Vlkanova z přímého kopu. Votroci se nakonec dočkali v 76. minutě. Blanenský Černín nedovoleně zastavil Adama Vlkanovu a sudí Proske odpískal penaltu. Té se ujal čerstvý „hattrickman“ Pavel Dvořák a penaltu proměnil – 1:0. Více se toho už nestalo a tak hradečtí fotbalisté zvítězili poosmé v řadě.

Sestava Votroků: Reichl – Čech (46. Vučić), Donát, Leibl, Urma – Kodeš, Rada (61. Soukeník) – Prekop (61. Král), Dvořák, Vlkanova (79. Kateřiňák) – Vašulín.

Závěr

Na tento duel, který se odehrával v pátek 30. dubna, mohla přijít i část diváků.