20. kolo: FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

Fotbalisté FC Hradec Králové zajížděli ve dvacátém kole na horkou půdu do Ústí nad Labem. Se čtvrtým celkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si Votroci poradili skvěle, zejména Pavel Dvořák, který vstřelil tři branky soupeři. Hradec tak vyhrál sedmé utkání v řadě!

Zápas

V prvních třiceti minutách moc krásy nebylo k vidění a první vážnější šance přišla až poté. Vlkanova ve vápně protáhl Tvrdoně, který jeho projektil vyrazil. O pár chvilek později se neujala ani tečovaná střela Dvořáka. Skóre se měnilo až ve 38. minutě, kdy po rohu pálil z blízka Pavel Dvořák a ranou o břevno otevřel skóre – 1:0 pro Hradec. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, ale hlavička ústeckého hráče skončila těsně nad brankou.
Hradec začal druhý poločas aktivně a dočkal se i druhé branky. Adam Vlkanova naservíroval míč Pavlu Dvořákovi a ten se z blízka nemýlil – 0:2. Hradec měl i nadále šance, ale Vašulín, Rada (při rohu) a ani Urma nebyli úspěšní. Úspěšný byl až v 76. minutě Pavel Dvořák, který díky přesné hlavičce zkompletoval hattrick! – 0:3. Nic vážnějšího se už nestalo a Hradec si odvezl všechny tři body z Ústí nad Labem.

Sestava Votroků: Reichl – Čech, Donát, Leibl (87. Soukeník), Urma – Kodeš (87. Král), Rada (83. Kateřiňák) – Prekop, Dvořák, Vlkanova (83. Záviška) – Vašulín (89. Vučić)

Fandění, ultras a vše okolo

Fotbalisté Líšně v tomto kole klopýtli a tak se Hradci udělal pořádný polštář – 8 bodů náskok! Do Ústí nad Labem se vydalo 9 příznivců černobílých barev, kteří sledovali zápas z vedlejších tenisových kurtů. Velké díky patří dvěma borcům z Hradce, kteří si před zápasem zarezervovali kurt blízko hřiště a odtud mohli příznivci Hradce fandit. Po zápase nechyběla děkovačka a vyvolávání Pavla Dvořáka.
Další utkání je na programu v pátek 30. dubna, kdy Votroci hostí ve druhé lize končící Blansko.

Fotogalerie

(autoři fotek: Michal Petrák – fchk.cz, fanoušci)