2. kolo: MFK Karviná – FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

Hradečtí fotbalisté ve druhém kole FORTUNA:LIGY zajížděli do 250km vzdálené Karviné. Utkání hrané za krásného slunečného počasí na útulném stadionu skončil remízou 1:1.

Zápas

Hradecká sestava se po zápase s Bohemkou nezměnila. Hned v úvodu zápasu Mejdr přihrál míč Dvořákovi a ten se z malého vápna nemýlil – 1:0 pro Hradec. Vzápětí mohl být náskok dvoubrankový, ale Vašulína zblokoval jeden z hráčů Karviné. V 16. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Papadopulos minul branku Fendricha. Co se nepodařilo Papadopulosovi, to se povedlo Siňavskému. Kodeš zahrál hlavou k Fendrichovi, to využil hráč Karviné a prostřelil Fendricha – 1:1. Do konce poločasu se stav nezměnil a ani nepřibyly vážnější šance na obou stranách.
Druhý poločas začal šancí Dvořáka, ale jeho rána minula branku. Poté se připomněl i karvinský střelec Siňavský, ale též nepřidal druhý gól v zápase. A pak to začalo… Následovala série zahozených tutovek… Nejprve se Vašulín otočil a míč poslal ze své kopačky do tyče, následnou dorážku neusměrnil mezi tři tyče Dvořák. V obrovské šanci se objevil i Otto Urma, ale Neuman ho bravurně vychytal. Po Urmově šanci těsně nad pálil Jakub Rada. Skóre se neměnilo ani v 57. minutě, kdy Vašulín unikal sám na gólmana karvinského celku, ale ten ho dalším skvělým zákrokem vychytal. A to nebylo vše… Volný Vlkanova hlavičkoval přímo do náručí Neumana a to samé se povedlo i Eriku Prekopovi. Z těchto šancí se mohla využít alespoň jedna, ale bohužel. Hra se časem vyrovnala a k žádné vážnější šanci už nedošlo. Došlo akorát k menší strkanici na hřišti, která se udála po zápase.
Hradec získal v této sezóně druhý bod za remízu 1:1, ale mohly být body tři. Škoda, nevadí. Příště to tam napadá!

Sestava Votroků: Fendrich – Mejdr, Donát, Klíma, Urma – Kodeš, Rada – Prekop (79. Rezek), Dvořák (90. Soukeník), Vlkanova (86. Harazim) – Vašulín

Fandění, ultras a vše okolo

V sektoru E1, ve kterém mají vyznačené místo fanoušci hostů, se sešlo 15 Votroků. Po celé utkání jsme se snažili povzbudit své hráče jednoduchými pokřiky či chorály. Po zápase jsme hráčům zatleskali a poděkovali za dobrý bod z Karviné. V karvinském kotli se sešlo asi 70 lidí, kteří též fandili na slušné úrovni po celý zápas.

Závěr

V dalším kole hostíme v boleslavském azylu Slovan Liberec. Zápas se odehraje v sobotu 7. srpna od 16:00h.