19. kolo: FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

V 19. kole narazili hradečtí fotbalisté na tým pražské Sparty. Votroci drželi v azylu v Mladé Boleslavi “domácí” neporazitelnost až do tohoto zápasu. Ještě v prvním poločase byl stav 0:0, ale ve druhé půli se podařilo vstřelit branku Hložkovi, na kterou jsme nedokázali reagovat v podobě vyrovnávací branky, a tak naše série bez prohry v Bolce skončila. Nicméně není důvod smutnit, protože i přes porážku nám po podzimní části patří úžasné 7. místo.

Zápas

Utkání bylo celkem vyhecované, hra se kouskovala, k vidění bylo spoustu drobných zákroků, které hlavní sudí pískal, především ve prospěch letenských. Vůbec v prvním poločase řídil utkání zvláštně, naši hráči jen trochu zavadili o Dočkala s Hložkem a hned se pískalo. Naopak na druhé straně Krejčího lokty byly přehlížené. Jeden pak rozhodčí pískl a udělil žlutou kartu, aby se neřeklo.
V první půli jsme si vypracovali nějaké šance, ale nedokázali jsme je patřičně využít. Na druhé straně nás podržel dobrými zákroky Patrik Vízek, který dostal důvěru od trenérů a po delší pauze se objevil mezi třemi tyčemi.

Ve druhém poločase to bylo opět podobné jako v tom prvním, spousta bojovnosti na straně Votroků a zákroků, které neříkám, že nebyly často za hranicí, ale fotbal není balet, o tom se přesvědčil třeba Haraslín, kterému to dali sežrat i příznivci Votroků.
Šancí bylo zase opravdu pomálu, nicméně po jednom úniku nám utekl Hložek, zavezl míč do vápna, kde si pohrál s naší obranou a jeho tečovaná střela skončila v brance – 0:1. Vízek měl zakrytý výhled a byl bezmocný.
Votroci se snažili odpovědět, pěknou střelu měl Erik Prekop, ale ta mířila nad branku. Do další šance se tlačil dlouhán Vašulín, ale z úhlu trefil pouze břevno Holcovy branky. Další šance už nepřišla, a tak získala všechny tři body Sparta.

Našemu týmu nelze nic vytknout, odmakaný zápas. Fanoušci jim po zápase poděkovali nejen za výkon proti Spartě, ale vůbec za celý podzim. Hoši, děkujeme a neusnout na vavřínech, ještě nás čeká spousta práce.

Sestava Votroků: Vízek – Klíma, Čech (78. Rada), Leibl – Mejdr, Kodeš, Soukeník (85. Král), Novotný – Prekop, Vašulín, Vlkanova (73. Kubala)

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Hlasatel v Mladé Boleslavi ohlásil 1 000 diváků, což byla maximální povolená kapacita na toto utkání. Hradeckých se v sektoru schází několik desítek, mají ověšený sektor vlajkami a prezentují se slušným fanděním. Opět nám chybí buben, který by držel rytmus, ale vzhledem k tomu, že jsme vynechali rytmické chorály, tak nebyla absence vůbec znát.
V sektoru hostí je několik fanklubáků Sparty z různých koutů naší republiky, kteří jsou slyšet hlavně po gólu, víc jsme od nich ani nečekali.