1. kolo: FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Na úvod nové sezóny se hradečtí fotbalisté střetli s pražskými Bohemians. Trenér Miroslav Koubek nasadil z noviců do základní sestavy Viléma Fendricha, který hájil své místo mezi třemi tyčemi a obránce Jakuba Klímu, který tvořil stoperskou dvojici s Donátem.
Právě Klíma se na zápas určitě hodně těšil, protože trávník na stadionu v Mladé Boleslavi dobře zná ze svého působiště, odkud u nás hostuje. Votroci budou v této sezóně hrát svá domácí utkání právě v Bolce, protože v Hradci Králové se 2.8. 2021 rozběhnou bourací práce a poté výstavba dlouho očekáváné arény.

Zápas

Do utkání vstoupili naši fotbalisté velmi aktivně a rozhodně nečekali s čím přijde náš soupeř. Hra se hodně odehrávala ve středu hřiště, kde jsme měli určitě navrch a Bohemka se jen těžko dostávala k něčemu nebezpečnému. Naši fotbalisté si šance vytvořit dokázali, ale první gól vsítila Bohemka. Naštěstí stál dorážející Chramosta v ofsajdu a branka nebyla uznána. Na druhé straně byl vzápětí faulován Prekop. Míč jsme rychle rozehráli, Mejdr nacentroval před bránu, kde našel hlavu Vašulína a ten se nemýlil – 1:0. Pro Dana Vašulína to byl premiérový zásah v nejvyšší soutěži.
Hradec se dostával i do dalších šancí, skóre mohl navýšit Donát, ale jeho pokus skončil mimo tři tyče. Ve 28. minutě mohl soupeř vyrovnat, ale po zaváhání brankáře Fendricha zakročila hradecká obrana. Votroci do poločasu ještě třikrát ohrozili branku hostí, jmenovitě Prekop, Vašulín a také Rada z přímého kopu, ale Bačkovský držel naděje svého týmu.

Ve druhém poločase jsme bohužel pustili hned zkraje do úniku rozběhnutého Chramostu. Tváří v tvář Fendrichovi, ale nedal a hradecký novic si připsal skvělý zákrok. O dvě minuty později mohl navýšit skóre nejužitečnější hráč minulé sezóny Dvořák, ale jen těsně minul. Hned na to vršovičtí vybojovali roh a po několika odrazech a závaru v malém vápně vyrovnal Puškáč – 1:1. Po vyrovnání byla hra spíše opatrnější a nikdo nechtěl podruhé inkasovat. Poslední čtvthodinka patřila aktivnějším votrokům, ale klokani si už remízu ukopali.

V zápase jsme byli určitě lepším týmem, vedli jsme, bod je pro nás zklamáním, ale na konci soutěže se bude počítat a třeba bude důležitý.

Sestava Votroků: Fendrich – Mejdr, Donát, Klíma, Urma – Kodeš, Rada – Prekop (77. Záviška), Dvořák, Vlkanova – Vašulín (88. Kubala)

Fandění, ultras a vše okolo

Do Bolky vyráží několik aut a také jeden autobus s fanoušky. Aktivněji smýšlející fanoušci se schází v sektoru “F”. Celá tribuna je celkem slušně zaplněna, ale v sektoru se sešel směšný počet, vzhledem k tomu, že jsme po čtyřech letech postoupili do ligy a navíc přijela Bohemka. I přes nízký počet se snažíme podporovat naše hráče na hřišti, support asi nemá cenu hodnotit, ale ti kteří fandili, tak do toho rozhodně dali maximum a nemají si co vyčítat. Několikrát za zápas se “zdravíme” s hosty a jejich družebními přáteli z Pardubic, jenž asi zapomněli, že jejich tým hrál ve stejný den a čas svůj zápas.
V 80. minutě odpalujeme pár bengálů a stroboskopů, po zápase probíhá děkovačka s hráči, opouštíme stadion a odjíždíme do svých domovů.

Celková návštěva byla hlášena 1216 diváků. Hosté svůj vlajkami ověšený sektor slušně zaplnili a předvedli svůj tradiční doping.

Foto sektoru Votroků

Závěr

Další domácí zápas nás čeká za 14 dní, kdy hostíme Slovan Liberec, tak doufejme, že dorazí více aktivních fanoušků a vytvoříme hráčům důstojnou atmosféru.
První výjezd je na programu v sobotu 31.7., kdy naši fotbalisté zajíždí na půdu Karviné. Začátek zápasu je naplánován na 16 hodin.