Odehrané zápasy po koronavirové pauze

Fotbalisté FC Hradec Králové odehráli po nucené koronavirové pauze odehráli 6 utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V šesti odehraných zápasech Hradečtí dvakrát zvítězili, jednou prohráli a třikrát brali pouze bod.

18. kolo: FK Varnsdorf – FC Hradec Králové 1:2 (0:1)

V 18. kole FN:L zajížděli Votroci na půdu do Varnsdorfu. Na severu Čech Hradec uspěl. I když dohrával v deseti, tak nakonec si odvezl všechny tři body za výhru 2:1. O branky „černobílých“ se postarali Vlkanova a Mejdr. Červenou kartu viděl Jukl.

19. kolo: FC Hradec Králové – FK Fotbal Třinec 2:2 (1:2)

Následující kolo se odehrálo na Všesportovním stadionu v Malšovicích. Domácí fotbalisté přivítali na svém stadionu Třinec. Třinečtí dvakrát vedli, ale nakonec brali pouze bod. Hradec dokázal ve druhém poločase vyrovnat a zápas skončil remízou 2:2. Do třinecké sítě se trefili Rada z penalty a svým druhým gólem za Hradec se trefil Mejdr.

20. kolo: MFK Chrudim – FC Hradec Králové 2:2 (0:1)

Jubilejní dvacáté kolo bylo pro Votroky ve znamení malého derby. Východočeské derby mezi Chrudimí a Hradcem Králové nepoznalo vítěze. Votroci šli do vedení po proměněné penaltě “Vlčáka”. Ve druhém poločase měli stejnou možnost domácí a také ji využili – 1:1. V zápase se kopala ještě jedna, ujal se ji po faulu domácích na Mejdra opět Vlkanova, ale přestřelil. Chrudimští se v 92. minutě dostali do vedení, ale vzápětí ještě dokázal vyrovnat hradecký Frýdek a došlo tak k dělbě bodů. Utkání přihlíželo za plotem několik hradeckých fanoušků, kteří přijeli svůj tým podpořit.

21. kolo: FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 1:1 (1:0)

V prozatimním posledním odehraném kole zajížděli hradečtí fotbalisté na horkou půdu do Jihlavy. Před kamerami České televize se prosazovali pouze hradečtí borci. V poločase prvním poslal za záda nešťastný “vlastňák” stoper Král. Ve druhé půli se trefil za přispěním teče Dominik Soukeník, který byl v tu dobu na hřišti pouze jen pár vteřin. Jihlava byla v zápase lepším týmem, a tak můžeme být za bod rádi.

22. kolo: FC Hradec Králové – FK Viktoria Žižkov 5:0 (3:0)

Ve dvaadvacátém kole hostil Hradec pražskou Viktorku. Souboj týmů, kteří se perou o 3. místo tabulky vyzněl lépe pro Hradec. Hradec doma na svém stadionu smetl Žižkov 5:0 a posunul se tak na třetí místo. Votroci začali velice dobře a už ve 23. minutě slavili 3. gól do sítě hostů. Nejprve se trefil Prekop, poté Vlkanova a na 3:0 zvyšoval Frýdek. A to nebylo málo. Do poločasu mohl přidat gól Frýdek, ale jeho střela z přímého kopu skončila na výborném zákroku Švengera. Druhý poločas začal vlažněji. Opatrnou část zápasu ukončilo břevno v podání hradeckých fotbalistů. Když už se blížilo ke konci zápasu, tak Vlkanova a Procházka udeřili znovu. Nejprve výborně hrající „Vlčák“ střelou o tyč rozvlnil síť a o pět minut později našel dvougólový střelec zápasu volného Dana Procházku a ten se nemýlil – 5:0. Stav se už nezměnil a Hradec vyhrál 5:0. Mač Votroci vyhráli zaslouženě, snad nejlepší fotbal za poslední roky.

23. kolo: FK Slavoj Vyšehrad – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Fotbalisté FC Hradec Králové zajížděli ve 23. kole na půdu nováčka soutěže. Votroky hostil na Stadionu Evžena Rosického Slavoj Vyšehrad. V předchozím kole zvítězili Hradečtí 5:0 a očekávalo se, že z Prahy odvezou všechny body. Nestalo se. Neodvezli si ani jeden. Vyšehrad vždy udeřil na konci poločasu. Na 1:0 dával ve 44. minutě Čvančara a minutu před koncem zápasu zvýšil vedení Vyšehradu Suchan. Hradec poprvé na jaře prohrál a to na hřišti nováčka 0:2.