Hradecká příprava

„Černobílý“ tým FC Hradec Králové má za sebou šestici přátelských utkání, zimní soustředění ve Špindlerově Mlýně a také různé odchody a příchody.

Nejprve se zaměříme na přátelská utkání. Těch Votroci sehráli šest a ani jednou nevyhráli. V Zimní Tipsport lize odehráli tři utkání. Dvakrát se rozešli smírně a jednou prohráli. Remízy si připsali s Varnsdorfem (1:1) a s béčkem Sparty Praha (0:0). Prohru Votrokům uštědřila prvoligová Mladá Boleslav (0:1). Hradec se umístil na nepostupovém místě se dvěma body a se skóre 1:2.

Po Zimní Tipsport lize následovala cesta do Krkonoš, přesněji do Špindlerova Mlýna. Votroci tam absolvovali zimní soustředění, kde nabírali tréninkové dávky a také společně absolvovali výšlap na největší horu České republiky, Sněžku.

Po soustředění Votroky čekaly tři zápasy. První odehráli v Polsku s týmem Slask Wroclaw. Pátý tým polské Ekstraklasy „černobílým“ nedal šanci a připsal si vítězství 5:1. Jediný gól Hradce dal Zbrožek z penaltového puntíku. Další přátelské utkání sehráli Votroci v sobotu 8. února s pražskou Duklou. Ani na popáté Hradec nevyhrál a ze hřiště odešel s prohrou 1:3. Poté 15. února přivítali na umělce v Hradci Králové Loko Vltavín, ale rovněž neuspěli. Třetiligový Vltavín porazil Votroky 3:1. Jedinou branku Hradce vsítil Doležal. Hradec promarnil několik tutovek. Snad si vybrali období proher a teď budou snad následovat výhry!

Nyní fotbalisty FC Hradec Králové čekají ještě dva zápasy v zimní pauze. 22. února se utkají s Pískem a generálku na jarní část FNL odehrají 29. února s Chlumcem nad Cidlinou.

K zimní přestávce patří taktéž i příchody a odchody.
Začněme s odchody. Černobílý dres již nadále nebudou oblékat Miloš Kopečný (České Budějovice), Milan Černý (Vyšehrad) a šampióón Honza Kvída (Příbram). Všem děkujeme za to, co pro Hradec udělali a přejeme jim hodně úspěchů v nových klubech! Nově příchozími hráči jsou mládežnický reprezentant Jan Král z Mladé Boleslavi a Jan Mejdr, který přišel ze Sokolova. Novým borcům přejeme, aby se jim v Hradci líbilo a dařilo.