9. kolo: FK Blansko – FC Hradec Králové 1:2 (0:0)

Ještě jsme ani pořádně neoslavili sobotní výhru nad Ústím a už je tu středa 25. listopadu, kdy Votroky čekal zápas na hřišti nováčka z Blanska. Zápas měl výkop od 13 hodin a diváci jej mohli sledovat na programu ČT Sport, jelikož stadiony jsou nadále zavřené. Přesto někteří jedinci zápas sledovali přímo na místě, ale o tom později v reportu.

Votroci vstoupili do utkání aktivně a v prvních patnácti minutách jasně opanovali hřiště. Jenže vytvořené šance se bohužel neujaly. Postupem času se do hry dostali i domácí, jenže v prvním poločase se ke střele nedostali. Poločas tedy skončil bez branek.
Do druhé půle vstoupili domácí lépe a dokonce se dostali do vedení, když chybnou rozehrávku Honzy Krále využil “exhradečák” Harba – 1:0. Netrvalo dlouho a mohlo být ještě hůř, ale nakonec stálo míči v cestě do Ottmarovy branky břevno. Domácí v tu chvíli byli na koni a naši hráči se jen sporadicky dostávali do šancí. V 60. minutě sáhl trenér Frťala ke změnám v sestavě a do hry se dostali Novotný s Dvořákem a vzápětí i Leibl se Samkem. Tato střídání jakoby pokropila Votroky živou vodou a začali opět získávat nadvládu nad nováčkem z Blanska. V 82. minutě si po sérii šancí pokryl míč Dvořák a poté ho poslal do vápna, kde si ho našel Novotný a bylo srovnáno – 1:1. Nakonec si Hradec z Blanska odvezl všechny body, když podruhé během pěti dnů dal z přímého kopu výstavní branku Erik Prekop, a tak stále Votroci vládnou F:NL s pětibodovým náskokem.

Sestava Votroků: Ottmar – Mejdr, Donát, J. Král, Urma (75. Leibl) – Soukeník (80. Samko), Kodeš – Záviška (60. F. Novotný), Kateřiňák (60. P. Dvořák), Vlkanova – Prekop

Fandění, ultras a vše okolo

I přes “uzavřené” stadióny se do Blanska vydáváme autem ve dvou lidech. Předvídáme, že stánek otevřen za plotem nebude, tak bereme pro jistotu i gril a klobásky. Po obhlídce města se vydáváme za plot, kde rozděláváme oheň a chystáme se na zápas. Bohužel pozice grilu se po konzultaci s Městskou policií přemísťuje z dohledu TV kamer. I přes nízký počet se snažíme celý zápas naše hráče povzbuzovat v boji o vítězství, což se tedy nakonec i daří. Krom naší autoposádky se do Blanska vydali vlakem i dva starší fanoušci ze Smiřic, kteří se do fandění nezapojili a díky státní policii si dali jedno z nejdražších piv svého života (pokuta 500 Kč za pití na veřejnosti – Pivo není zločin!!!).
Domácí podporuje aktivně asi pětice fans, kteří o sobě dávají vědět sporadicky. Nejvíc se projeví po úvodním gólu domácích.
Celkově si cestu za plot našlo kolem čtyřiceti diváků a záhadně se i několik návštěvníků ukázalo přímo na tribunách. Po utkání probíhají s hráči tentokrát dvě děkovačky. Jedna probíhá v Blansku po zápase, druhá po příjezdu hráčů do Hradce, kde hráče vítá šestice fanoušků a ve vzduchu je cítit i vůně pyrotechniky.

V sobotu 28.11. nás čeká další zápas. Doma přivítáme od 13:30 tým Prostějova!