8. kolo: FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem 5:1 (1:0)

Po reprezentační přestávce čekal “Votroky” domácí zápas s Ústím nad Labem. Svěřenci trenéra Jiřího Jarošíka drželi před tímto duelem třetí příčku tabulky. Jejich tým prošel velkou obměnou kádru, hodně omladili. Votrokům chyběla hned pětice hráčů, nicméně v našem týmu je každý nahraditelný a alespoň se mohli ukázat další hráči. V brance nastoupil od úvodní minuty Oťas, jelikož Vizour nebyl před zápasem stoprocentně fit.

Zápas

Do utkání jsme vstoupili aktivně a byli jsme to právě my, kdo držel převážně míč na svých kopačkách. Skóre zápasu otevřel krásnou střelou Erik Prekop – 1:0.
Do druhé půle jsme měli skvělý nástup, po důrazu v malém vápně hostů se prosadil Kateřiňák – 2:0. Arma však zbraně neskládala a během osmi minut vsítil kontaktní branku Písačka – 2:1. Zanedlouho měli hosté možnost dokonce vyrovnat, ale hostující hráč naštěstí branku přestřelil.
Na druhé straně se naopak podařilo vstřelit branku Záviškovi – 3:0. Další šanci měl Mejdr, na kterého zívala prázdná branka, avšak ještě se rozhodl pro přihrávku na Vlčáka, ale ten už byl moc z úhlu a branku nepřidal. Nicméně nás to nemuselo mrzet, protože po skvělém pressingu Prekopa a Kateřiňáka jsme vyloudili míč na hostujícím stoperovi a Erža se prosadil podruhé v zápase 4:1. Konečné slovo měli opět hradečtí, po krátkém pobytu na hřišti se prosadil parádně k tyči Denny Samko – 5:1.
Votroci po skvělém týmovém výkonu nakonec Ústí jednoznačně porazili a do tabulky si připsali další tři body.

Sestava Votroků: Ottmar – Mejdr, Donát, Král (88. Leibl), Urma – Soukeník, Kodeš – Záviška, Kateřiňák (77. Samko), Vlkanova (88. Novotný) – Prekop (85. Šípek)