5. kolo: FC Hradec Králové – SK Slavoj Vyšehrad 0:0

Hradečtí fotbalisté vstupovali do zápasu jako jediný celek, který ještě v soutěži neztratil ani bod. Hradec byl favorit zápasu a herně to tak vypadalo. Bohužel ne výsledkově. Hradec nedal gól výbornému Otáhalovi, který svým výborným výkonem přispěl k remíze 0:0.

Zápas

Hradec začal aktivně. Hned v úvodních minutách mohl rozvlnit síť Soukeník, ale branku těsně přestřelil. V další šanci se ocitl Pavel Dvořák, ale ani nadvakrát Otáhala neprostřelil. Po čtvrt hodině hry se osmělili i hosté. Jedovatou střelu jednoho z hráčů Vyšehradu vychytal Patrik Vízek. Dvořák poté našel krásně hlavu Novotného, ale stav se bohužel neměnil. Měnit se mohl po šanci Vandase, ale z úniku Vízka neprostřelil. Před koncem poločasu měli šanci i Rada s Urmou, ale stav zůstal nezměněný.

Druhý poločas se hrál prakticky na jednu branku. V úvodu dějství hlavičkoval Pavel Dvořák těsně mimo branku Vyšehradu. Skóre nezměnil ani Vlkanova, který zkoušel své štěstí. Dvacet minut před koncem byl v obrovské šanci Dvořák, ale Otáhal na brankové čáře bravurně zasáhl. O pár minut později ve velké šanci vychytal i Procházku. Když už byl Otáhal krátký, tak mu pomohlo břevno. Dvořákova šance skončila na břevně a následně bohužel na čáře. V další velké šanci byl Rada, ale ten též na vyšehradského gólmana nevyzrál. Poslední větší šance Votroků přišla v závěru. Dvořák zahrával přímý kop z dobré pozice, ale ani nadvakrát zeď neprostřelil. Hradec byl herně výborný, ale bohužel nevstřelil branku a tak poprvé ztratil body. Velice dobrá zpráva je ta, že hradecký brankář Patrik Vízek vychytal již 4. nulu a přes 300 minut neinkasoval! Hradec je i po remíze stále na prvním místě.

Sestava Votroků: Vízek – Mejdr, Donát, Leibl, Urma – Soukeník (82. Jukl), Rada – Vlkanova (71. Procházka), Dvořák, Novotný (46. Záviška) – Prekop (58. Šípek)

Fandění, ultras a vše okolo

Počasí moc nepřálo, a tak si cestu nenašla příliš vysoká návštěva. Sektor domácích na montovačce se přesto slušně zaplnil. V první půli to ještě nebylo klasicky ono, jelikož jsme útočili na druhou stranu, a tak jsme spíše podporovali Vízu v brance a naši obranu. Fandění nebylo vzhledem k počtu moc dobré.
Ve druhé půli si vzal fandění na starost Dědek, který dokázal dostat kotel do správného varu a všichni si začali fandění užívat. Naše podpora byla na slušné úrovni, střídali se pokřiky s chorály, moc hluchých míst najednou nebylo.
V závěru zápasu jsme si připravili i pyroshow, kdy klasické race nahradila elektronická cigareta jedné z našich legend.
Po zápase hráčům poděkujeme, nevěšíme hlavy, na konci soutěže se bude počítat každý bod. Jedeme dál zápas od zápasu.

Fotogalerie

(Autor fotek: Lubko – fchk.cz)

Závěr

Votroci nedokázali navázat na vítěznou šňůru a doma pouze remizovali 0:0 s Vyšehradem. V tabulce jim však i nadále patří první místo v tabulce. K dalšímu zápasu zajíždí na půdu nováčka soutěže z Táborska.