4. kolo: FK Viktoria Žižkov – FC Hradec Králové 0:2 (0:0)

Ve 4. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zajížděli fotbalisté FC Hradec Králové do Prahy. Na stadionu v Proseku je přivítala pražská Viktoria Žižkov. V souboji neporazitelných byl úspěšnější celek z východních Čech a po výhře 0:2 si připsal čtvrté vítězství a dostal se na 1. místo v tabulce.

Zápas

Hradec nastoupil v obměněné sestavě z důvodu zraněných hráčů, ale nebylo to vůbec znát. Černobílí vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned v první minutě se mohli Votroci radovat poprvé, ale Urmovu dělovku vychytal Švenger. Poté měli Hradečtí další slibné příležitosti, ale ty zůstaly nevyužity. Ve dvacáté minutě utkání se osmělili i domácí, ale pokus Mulemeho skončil mimo branku. Největší šance na změnu skóre přišly až v závěru poločasu. Nejdříve Pavla Dvořáka vychytal ve velké šanci Švenger. Poté následoval rohový kop Hradce. Překonaného Švengera zachránil obránce Žižkova, který vykopával míč z brankové čáry. Následná dorážka skončila na tyči. Poločas skončil 0:0.
Začátek poločasu vyšel lépe domácím. Drželi míč na svých kopačkách a měli i šance. Po hodině hry se skóre už měnilo. Novotného centr zužitkoval hlavou Honza Záviška, kterému pomohla i tyč žižkovské svatyně – 0:1. Jako přes kopírák to bylo o tři minuty později, akorát se změnili aktéři, centroval Urma a na jeho centr si naskočil Erik Prekop – 0:2. Opaření domácí se těžko dostávali do zápasu. Navíc skvěle fungovala obrana Hradce. Deset minut před koncem měl šanci Richter, ale Vízek si poradil. V zápase se už nic důležitého nestalo a Hradec si připsal už 4. výhru v této sezóně a je jako jediný stoprocentní!

Sestava Votroků: Vízek – Mejdr, Donát, Král, Urma – Soukeník (90. Samko), Rada – Záviška (79. Šípek), Dvořák, Novotný (88. Leibl) – Prekop (79. Procházka)

Fandění, ultras a vše okolo

Na zápas do Prahy vyrážíme vlakem a auty. Sektor má omezenou kapacitu 50 diváků, kterou jsme dokázali bez problému vyprodat. V sektoru vyvěšujeme vlajky Ultras Valdice, Kuks Werewolves a Choceň. Zhruba třicítka fans podporuje Votroky celý zápas a skvěle se baví. Ostatní se přidávají jen zkrátka, především na jednodušší pokřiky. V první půli nám posílá domácí sektor pětadvacet piv na oplátku za naše jarní pohoštění při zápase v Hradci, kdy nebyli žižkovští vpuštěni a zápas strávili za branami Malšáku – DÍKY na Žižkov!
Ve druhé půli střílíme dvě branky, tu první oslavuje jeden z našich po svém, když přepadá přes zábradlí a celý sektor pobaví kotrmelcem.
Po druhé gólu už si zápas užíváme a deset minut před koncem naše fandění graduje. Děkovačku si společně s hráči užíváme, nechybí ani opakovačka “Když hraje Hradec”. Po utkání se v klidu rozcházíme na vlak a k autům.

Domácí sektor byl oděn v červeném, vizuálně moc pěkné. Měli připravené mávací vlajky a celý zápas vytrvale fandili i za nepříznivého stavu. Společně s námi pozdravili levou Bohemku z Vršovic, Perníkov a nechyběl ani pokřik Český fotbal pro fanoušky (za to jarní nevpuštění na stadion u nás).

Fotogalerie

(Autor fotek: Michal Petrák – fchk.cz)

Závěr

Votrokům jsou se čtyřmi vítězstvími na 1. místě tabulky. Takový vstup do soutěže už dlouho nepamatujeme, věříme, že nám to vydrží a doufáme, že se začne stadion v Malšovicích zase plnit, aby zastupitelé viděli, že nový stadion je opravdu zapotřebí.