1. kolo: FC Hradec Králové – FC Sellier&Bellot Vlašim 1:0 (0:0)

Ve středu 26.8. se za lehce podmračeného a zároveň silně větrného počasí na malšovické rozvalině odehrálo odložené první kolo podzimní části FNL nového ročníku 2020/2021. Po docela příznivých výsledcích přípravných zápasů a obzvlášť po nadmíru úspěšném pohárovém utkání v Náchodě se návštěvníci těšili, co Votroci předvedou. Divácká kulisa však byla – pravděpodobně vlivem nuceného přesunu herního termínu z neděle na všední den – velice skromná.

Zápas

Hradečtí zahájili utkání poměrně vlažně, prvních deset minut se hrálo převážně na polovině, snad měla o kousek víc ze hry Vlašim. Poté však Votroci přitlačili na pedál – a už z něj nohu nespustili. Od desáté minuty až do konce poločasu tlak neustále vzrůstal a hradecký brankář Vízek se mezi třemi tyčemi docela určitě nudil. Téměř celý čas se hrálo na polovině Vlašimských. Tolik rohů v našem podání jsme již dlouho neviděli. A těch náběhů z boků!  Bohužel mimo situace z kraje poločasu byly pozdější rohové nákopy spíše „střelami s plochou dráhou letu“, permanentně srážené od brány do pole prvním soupeřovým hráčem na bližší tyči. Když se klasicky ze hry vyvinul závar před bránou, vždy tam něco chybělo. Vlašimská obrana byla hustá a než se náš chlap stačil připravit ke střele či dát finální rychlou přihrávku, byl zblokován.

Stejný průběh měl i druhý poločas, nicméně tlak neustále gradoval. Nakonec jsme ke své neskonalé úlevě jednu z nemalé řady tutovek zaslouženě proměnili, v 84. minutě ji vsítil mladý obránce Jan Král. Poté naši lehce polevili a Vlašim toho ihned využila – tedy málem. Pět minut před koncem zápasu rána jednoho z vlašimských borců orazítkovala břevno (i když by se pravděpodobně jednalo o ofsajd). To bylo silným vykřičníkem, abychom to nedohráli lajdácky, jak už jsme měli také kolikrát šanci zažít. Nakonec jsme však tři body získali a Hradec má tak hned na úvod vítězství a jistě i dobrý pocit v kapse (pokud pomineme, že takto hubený výsledek to rozhodně být nemusel).

Sestava Votroků: Vízek – Mejdr (Donát), Čech, Král, Leibl (Urma) – Rada, Jukl – Novotný (Záviška), Dvořák, Vlkanova (Prekop) – Vašulín

Fandění, ultras a vše okolo

Co se týče fandění, to se odvíjelo v podstatě od předváděné hry. Oproti pohárovému zápasu v Náchodě atmosféra dost skomírala. Na montovačce se sešlo pár aktivních, vyvěšeny byly dvě vlajky (Ultras Hradec – menší a Kuks Werewolves). Votroky jsme podpořili pomocí pokřiků, do roztleskávání strandartních situací se zapojovala i východní tribuna a zdařila se i jedna odpovídačka. Na dalším domácím zápase (Chrudim) to musí být o poznání lepší. V prvé řadě by mělo aktivní jádro být v hloučku u sebe a fandit ve stoje a ne v sedě, tak snad příště. Bohužel i děkovačka z naší strany nebyla dle představ. Zkuste vydržet po zápase pár minutek a užijme si radost společně s týmem. Určitě to bude vypadat potom lépe, když nás tam místo deseti bude více.

Fotogalerie

(Autor fotek: Luboš Lorinc – fchk.cz)

Závěr

Následující utkání se hraje tuto neděli v Jihlavě, tak doufejme, že si černobílí svou chuť přenesou i do tohoto mistrovského zápasu!