Předvánoční sraz Votroků konaný dne 22.11. 2019

V pátek 22.11. uspořádal výbor fan-klubu společenskou akci pro členy fan-klubu a další sympatizanty a fanoušky. Následným posledním zápasem na Julisce se druhý den po akci završil fanouškovský rok 2019.

Od 17 hodiny se scházeli fanoušci v rusecké restauraci Bumbálka, aby společně “zapařili” na závěr půl-sezóny 2019 a aby zhodnotili stávající situaci kolem našeho fotbalového klubu včetně “stavby” našeho nového stadionu “Pod lízátky”. Fanoušků se sešlo téměř sedmdesát, což je vzhledem k situaci kolem hradeckého fotbalu dost slušný počet.

Po úvodním přivítání ze strany předsedy fan-klubu Jana Kotoučka se konala živá diskuze. Na akci vystoupily dvě hudební skupiny – Metanol a Anilok – které svou tvorbou obecenstvo dostaly do té správné nálady. Občerstvení, tedy pivo a jídlo, bylo pro všechny zúčastněné grátis. Sešlo se zde opravdu aktivní jádro našeho fanouškovského tábora. Náš klub FC Hradec Králové nám pomohl s občerstvením a finančně pokryl hudební produkci, za což mu patří velký dík. Po 3 letech dochází k oteplování vztahů.

  • Jako první vystoupil host události, pan Michal Petrák, PR manažer klubu. Představil akci VOTROCI SOBĚ, přítomným osvětlil vznik, záměr a smysl akce, což bylo fanoušky přijato velmi pozitivně. Jádrem akce Votroci sobě je ukázat městu, že mezi veřejností fanoušků a sympatizantů (nejen hradeckých, ale i regionálních) je skutečný zájem o vybudování dostatečně reprezentativní arény hradeckého fotbalu. Tím, že se konkrétní člověk, skupina či firma zaváže projekt přímo finančně podpořit – tedy nejenom řečmi – se prokáže, že to není stavba jen tak do větru. Zájem veřejnosti o vybudování nového stadionu je cítit už teď, i když klub ještě není v optimální formě. Více o akci naleznete ZDE.
    Poté p. Petrák mluvil o celkových záležitostech klubu (mimo jiné – klub chce postoupit do 1. ligy; v přípravných zápasech dostanou šanci i kluci z béčka).
  • Na pana Petráka poté projevem navázal Jan Kotouček, předseda fan-klubu Votroci 2000. Poděkoval klubu za pomoc se zajištěním akce. Ujistil všechny přítomné o tom, že ze současného návrhu stadionu necouvneme a v podobě, v jaké je v současné době navržený a schválený – s platným stavebním povolením – ho chceme. Další součástí projevu bylo připomenutí oslav výročí 20 let trvání fanklubu, víra v pozitivní spolupráci s klubem i apel na politiky, týkající se co nejrychlejšího zahájení výstavby nové arény Votroků v Malšovicích.

Výsledkem jednání členů fan-klubu a výboru je toto prohlášení:

Momentálně platný projekt je již „osekaný“ a je mnohem skromnější, než byl původní návrh výstavby stadionu ve spolupráci s německou developerskou firmou ECE (tehdy měl být stadion postaven za cca 240 milionů korun, zbytek nákladů mělo nést ECE a jeho desetiletý sponzoring včetně peněz za koupi pozemků pozn…).
Prodlužování projektu stadionu byrokraty vedlo do tak velké míry, dokud ECE neztratilo trpělivost – firma od spolupráce odstoupila. Toto protahování bylo vedeno tendenčně se záměrem znechutit investora. O tom jsme přesvědčeni.
Politická reprezentace města se tehdy bila v prsa, že „my si stadion postavíme sami, za své, bez cizí intervence“ a označila stavbu obchodního domu a stadionu pro téměř 13000 diváků za megalomanský, předražený, pro město nevýhodný, s tím, že další obchoďák tu nikdo nechce. Nechala tak již připravený projekt osekat a přepracovat do dnešní skromné podoby.

Poté se několik let pracovalo s projektem a ořezávalo ho tak, aby byl tento projekt reálný a dal se stavět. Výsledkem je projekt nynější. Projekt získal loni v létě platné stavební povolení.

A najednou po nových komunálních volbách zde máme názory na to, že i tento léty vypracovávaný projekt by chtěl zase někdo měnit na ještě menší. Tedy na stadion okresního formátu???!  Toto jednání by znamenalo degradaci předchozí několikaleté poctivé práce a sabotáž již připravené stavby. A to jen z politického rozmaru. My takovéto jednání považujeme za sabotáž!!! Přitom peníze na stavbu Město má!!! Toto je skandální jednání!!!
S tímto se my fanoušci nemůžeme ztotožnit, a proto trváme na tom, aby se stavělo dle připraveného a několikrát schváleného projektu, na který je vydáno pravomocné stavební povolení.
Chceme, aby město vypsalo výběrové řízení na dodavatele stavby a poté co nejrychleji zahájilo výstavbu. Zároveň nedávalo za argument ke zrušení projektu rozdíl v ceně cca 150 milionů oproti představám města. Rozdíl 150 milionů korun u takové stavby není nic neobvyklého. Není to nic co by Město Hradec Králové nemohlo v pohodě zvládnout.
Laciné populistické argumentace a dezinformace ze strany některých politiků neakceptujeme a považujeme je za sabotáž celého projektu, za hanebnost a spiknutí.
My VOTROCI 2000, zástupci fotbalové veřejnosti proti takovému postupu zásadně protestujeme!!!

Zbytek setkání, tedy produkce kapel Metanol a ANILOK, sklidil velký úspěch. Všichni se dobře bavili, pojedli a popili až do jedné ráno, kdy byla celá akce oficiálně ukončena.

Děkujeme všem za účast a přejeme HEZKÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2020.