9. kolo: FC Hradec Králové – FK Slavoj Vyšehrad 1:0 (1:0)

V 9. kole se Votroci utkali s “Lavického” Vyšehradem. Při rozcvičce se zranil Erik Prekop, za kterého nakonec naskočil do základní sestavy Kuba Šípek, jinak nechalo trenérské duo Frťala – Prášil sestavu beze změny. Hradečtí fotbalisté vydřeli vítězství 1:0 a natáhli šňůru na čtyři výhry v řadě.

Zápas

Samotné utkání nebylo zrovna lahodící oku diváka, nebyl to ani tak fotbal jako spíš bitva a šancí bylo opravdu pomálu. Bojovalo se především mezi velkými vápny a když už se náhodou objevila nějaká šance, tak zasáhli na obou stranách brankáři.
Ve 43. minutě se Votrokům podařilo udeřit, když si na rychle rozehraný míč naběhl Kuba Šípek a z první napálil míč do sítě Vyšehradu – 1:0. Branka do šatny nás mohla uklidnit, ale po přestávce byl opět k vidění podobný fotbal jako v poločase prvním.
Hradečtí fotbalisté si ještě dokázali vytvořit pár šancí, ale Vlkanova dvakrát ztroskotal na brankáři hostí. Na druhé straně jsme v závěru přečkali menší tlak Vyšehradských, kteří se dost tlačili za vyrovnáním, ale nakonec se nám hubený náskok podařilo uhájit a zvítězit.

Hradec Králové – Vyšehrad 1:0 (1:0)

Branky Hradce: Šípek

Sestava Hradce: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, Zbrožek – Ch. Frýdek (70. Leibl), Soukeník (D. Procházka), Vlkanova – Šípek (87. Firbacher)

Pohled na tribuny

Na stadionu nepanovala žádná atmosféra, těžké časy pokračují. Na montovačce sedí okolo dvaceti fanoušků, z nichž zhruba deset podporuje místy alespoň za pomocí pokřiků. Je to smutný pohled, ale bohužel realita.

Počet diváků: 750
Vlajky: na stadionu nevisela žádná z vlajek

Fotogalerie

(Autor fotek: Ondřej Littera – fchk.cz)