30. kolo: FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:0 (0:0)

Poslední kolo nabídlo souboj mezi fotbalisty FC Hradec Králové a fotbalisty Táborska. Domácí fotbalisté se sezonou rozloučili vítězně. Vítěznou branku vstřelil ke konci zápasu Jakub Šípek. Trefa Kuby Šípka odsoudila Táborsko k pádu do třetí ligy.

Zápas

Začátek zápasu byl velice opatrný. První šance přišla téměř po dvaceti minutách hry. Kopečný prověřil pěknou ranou brankáře Šimana. O chvíli později pálil neúspěšně Černý. Do konce poločasu měli ještě dobré šance Vlkanova, Urma a i Zorvan, ale gólman Táborska Šiman držel šance na záchranu.
Zkraje poločasu zahrávali Votroci pokutový kop. K míči se postavil Filip Zorvan, ale Šiman vystihl jeho směr a penaltu lapil. Táborsko bylo neškodným soupeřem… Další velkou šanci měl Djurdjević, ale překopl branku. Domácím zatrnulo po přímém kopu Březiny, jehož projektil minul Vízkovu branku. V 82. minutě přeci jen Votroci vstřelili branku. Unikající Urma přihrál ke středu hřiště míč volnému Šípkovi a ten se nemýlil – 1:0. Hosté vsadili vše do útoku, tudíž se jim otevřela zadní vrátka. Pečetit výhru mohl Šípek, ale druhou branku v zápase nepřidal.
Hradec v posledním kole získal 3 body do tabulky za výhru 1:0. Táborsko se po dlouhých letech loučí s druhou ligou. V příští sezoně budou hrát ČFL. S druhou ligou se loučí také jihomoravské Znojmo, které schytalo debakl 7:1 ve Varnsdorfu. Naopak záchranu slaví FK Viktoria Žižkov, která byla před pár koly téměř odepsaná, ale nakonec se udržela a tak nás v příští sezoně čekají minimálně dva výjezdy do Prahy (Dukla, Žižkov).

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Na poslední zápas si našlo cestu 707 diváků, ale dle optického hlediska byla návštěvnost +- 300 lidí. V hradeckém sektoru bylo přibližně 25 fanoušků černobílých barev. Občas se jely pokřiky, ale víc ne.
Do Hradce přijeli i dva věrní fanoušci jihočeského klubu, kteří měli 3 vlajky (jednu na tyči) a buben. I přesto, že byli dva, tak byli dobře slyšet.
Po zápase hráči rozdávali bílá trika s nápisem JSME HRADEC.